Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
30 ноември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали ќе бидат дозволени материјали за полагањето по веб програмирање?
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
35
Поени од реакции
5
Вие лани што полагавте ввкн , колку време имавте и колку прашања и дали беа од базата повеќето?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
247
Поени од реакции
101
Вие лани што полагавте ввкн , колку време имавте и колку прашања и дали беа од базата повеќето?
За конкретен бр. на задачи не памтам. Во теоретскиот дел ќе имаш гарант над 10 прашања(најверојатно и доста повеќе), барем кај мене беше така. И повеќето беа од базата(барем кај мене).
А во практичниот дел памтам дека задачите беа доста зависни една од друга.
Автоматски споено мислење:

Здраво колеги.
Ме интересира нешто за теоретскиот дел на колоквиум по предметот АПС(алгоритми податочни струк.). Видов дека ќе имало вкупно 10 поени за освојување. Ме интересира дали прашањата од теоретскиот дел повеќето се од тип за Big O notation, за листи, податочни структури теорија, или нешто од друг тип ?
И ваљда ќе има негативни поени претпоставувам, нели ?
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
12
Поени од реакции
1
Како ќе знам дали сум дисквалификувана? Имав некои проблеми со микрофонот на полагање ввкн, професорката не ми рече ништо. До крај го решив тестот.
 
Член од
3 февруари 2021
Мислења
19
Поени од реакции
2
Како се пресметува оценка ввкн? Конкретно со 86.67% на теорија колку ми се потребни за 10-ка?
 
Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Како ќе знам дали сум дисквалификувана? Имав некои проблеми со микрофонот на полагање ввкн, професорката не ми рече ништо. До крај го решив тестот.
Ако не ти кажале ништо не си дисквалификувана
 
Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Како се пресметува оценка ввкн? Конкретно со 86.67% на теорија колку ми се потребни за 10-ка?
(првТеорија+вторТеорија)/2*0.4 + (првПрактичен+вторПрактичен)/2*0.5 + лаб.
Да речеме и на втор теорија дека ќе извадиш исто и од лаб имаш 10 поени ќе треба на практичен средно од двата да имаш >=92.664 поени.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.211
Поени од реакции
2.385
Шо има на прв колоквиум Интернет програмирање? Теорија ли е или задачи?
 
Член од
3 февруари 2021
Мислења
19
Поени од реакции
2
(првТеорија+вторТеорија)/2*0.4 + (првПрактичен+вторПрактичен)/2*0.5 + лаб.
Да речеме и на втор теорија дека ќе извадиш исто и од лаб имаш 10 поени ќе треба на практичен средно од двата да имаш >=92.664 поени.
Фала многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom