Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
28 јануари 2020
Мислења
138
Поени од реакции
19
Дали некој може да сподели веб програмирање прашања за колоквиум? Фала :)
 
Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Дали некој може да сподели веб програмирање прашања за колоквиум? Фала :)
Само овие ги имам најдено ако има некој и други нека ги сподели
 

Attachments

Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Dali e zadolzitelno da se dade obajsnuvanje na sekoja zadaca?
Да ако нема објаснување добиваш нула поени на прашањето. Професорот Ристе кажа дека размислувале да нема објаснување дека сме многу студенти оваа година но најверојатно ќе има.
 
Член од
1 ноември 2021
Мислења
12
Поени од реакции
1
Дали базата за вовед во кн е доволна? Ако може да сподели некој искуство од претходни години.
 
Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Дали базата за вовед во кн е доволна? Ако може да сподели некој искуство од претходни години.
Доволна е, пред две години 80% од прашањата беа од база не верувам да имаат сменето нешто. Ама не е лошо да ги разгледаш и презентациите.
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
17
Поени од реакции
3
Да ако нема објаснување добиваш нула поени на прашањето. Професорот Ристе кажа дека размислувале да нема објаснување дека сме многу студенти оваа година но најверојатно ќе има.
Дали има услов за втор колоквиум, и од базата дали се паѓа по нешто?
 
Член од
17 ноември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
1
Дали базата за вовед во кн е доволна? Ако може да сподели некој искуство од претходни години.
Ако можеш да ја пратиш, бидејќи јас само една наоѓам ама таа има само за 3 теми - интернет, историја и хардвер.
 
Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Ако можеш да ја пратиш, бидејќи јас само една наоѓам ама таа има само за 3 теми - интернет, историја и хардвер.
PRASHANJA I ODGOVORI 1 kolokvium (vovedvoinfo.blogspot.com) најверојатно оваа ја имаш. Тука во историја се прашања од првите 2 теми, во интернет е 3та тема и во хардвер има прашања од 4-та до 8-ма тема опфатено е се. Теоријата на предметот е прилично лесна и да немаш учено се положува не трошете мн време.
 
Член од
17 ноември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
1
PRASHANJA I ODGOVORI 1 kolokvium (vovedvoinfo.blogspot.com) најверојатно оваа ја имаш. Тука во историја се прашања од првите 2 теми, во интернет е 3та тема и во хардвер има прашања од 4-та до 8-ма тема опфатено е се. Теоријата на предметот е прилично лесна и да немаш учено се положува не трошете мн време.
Фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom