Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
17 септември 2012
Мислења
885
Поени од реакции
497
Koi programi se koristat za aps i napredno?
Како што знам АПС и напредно се куца у јава, така што ако прашуваш кое IDE да го користиш, IntelliJ ти е топ. (ФИНКИ имаат и бесплатна лиценца за ултимејт верзијата)
 
Член од
25 јануари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој знае доколку се закасни со плаќање на рата од семестар каква е процедурата дали треба казна да се плати или?
 
Член од
7 септември 2021
Мислења
4
Поени од реакции
1
Дечки ако може само една мала помош за УППИ документов.
Јас сега сум сеа 2-ра год и до сега имам положено 10 предмета и имам 60 кредита.
1633949994023.png

Ме интересира во табелава, 2-рава колона на кој начин треба да се попуни ? Дали треба да се пише само „да“ ако се ги поминал или ?
И „предвидени“ предмети/кредити се подразбира колку кредити/предмети сум запишал или тоа е нешто скроз друго ?
1633950054496.png


Ако некој има пример за како треба да се пополни документов ве молам нека прати, ми треба ептен. :D
5/5 pisi kaj semestrite, predvideni se 60 krediti odnosno 10 predmeti za prva godina
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.055
Поени од реакции
3.474
Некој што слушал Веб Програмирање да каже дали е тешко да полагање?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
864
Поени од реакции
1.358
Tips and tricks нешто? како полесно да се научи предметот? Одприлика што даваат на колоквиуми, на што да се обрни внимание?

ФАЛА :D
Теорија имаш 2 кол, практично имаш полагање на 2 кол и даваат задача обична CRUD веб апликација да направиш со Spring MVC, пред полагањето асистентите решаваат една таква, и речиси е идентична.

Речиси се што се предава по теоријата е битно, за задачите работите од првите 3 предавања како филтери,сервлети не ги даваат на испити и се предаваат стрикно за да се разбери како работи Spring во позадина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom