Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.485
Поени од реакции
50.438
A dokolku imame dva predmeti sto da napravime deka neli samo 6 smees da zapises
Ќе ги презапишеш тие два, после нив задолжителните од новиот семестар, а изборни доколку има простор. Доколку не ќе дополниш следни семестри, евентуално 5та година.
 
Член од
11 септември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
3
Здраво, дали некој поискусен може да даде совети за кој е подобар избор, 3 или 4 годишни студии. Прашањето ми е повеќе во однос на тоа дали по завршувањето на студиите има разлика во наоѓање работи и слично ако си со 3 или 4 години студии. Благодарам :)
 
Член од
7 септември 2021
Мислења
6
Поени од реакции
1
Колеги ако може мислење за изборните предмети од трет семестар (СИИС):
Интернет програмирање на клиентска страна,
Напредно програмирање,
Управување со техничката поддршка,
Шаблони за дизајн на кориснички интерфејси,
кои 2 се потребни и битни за понатака, не ми е за полесно положување, туку да вредат да се слушаат и научат?
Ве молам некој за мислење
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
67
Поени од реакции
50
Ве молам некој за мислење
Тука можеш да најдеш детални мислења за предметиве :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Тука можеш да најдеш детални мислења за предметиве :D
da predmetnikot e super napisan :D
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
50
Поени од реакции
21
Здраво, дали некој поискусен може да даде совети за кој е подобар избор, 3 или 4 годишни студии. Прашањето ми е повеќе во однос на тоа дали по завршувањето на студиите има разлика во наоѓање работи и слично ако си со 3 или 4 години студии. Благодарам :)
Запиши се на 4 години, можиш потоа да се префрлиш на 3годишни слободно, ма да според мене 3 години се доволни и онака последната година има само предмети за губење време, за наоѓање работа зависи само тоа колку ќе се спремиш ти, дипломата нема ни да ти ја побараат а не па да погледни некој дали си со 3 или 4 години.
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
29
Поени од реакции
49
Здраво колеги, ако некој го има направено или сега го прави проектот по Информациска безбедност да го замолам да ми пише порака, имам неколку работи за кои што сакам да се консултирам.
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Колеги, доколку може некој да ми даде инфо за предметите Основи на роботиката и Компјутерска етика? Малку има за нив во предметникот.
 
Член од
13 август 2021
Мислења
7
Поени од реакции
2
Дали веќе некои направи група за ФИНКИ на вибер? Да се запознаеме со колегите:)
 

kid

Член од
7 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Мислење за предметите Информациска безбедност и Мултимедиски мрежи?
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Некој што направил промена на смер оваа година, го добивте ли тој документот спомнат во соопштението што треба да го потпишеме на email?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom