Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
26 август 2021
Мислења
12
Поени од реакции
6
на 31.8 и 01.09 е прв уписен рок. јас утре (27.08) ја праќам електронската пријава, што треба да направам на 31 и 01? фала ви.
Автоматски споено мислење:


СИИС на с.македонски избра или на англиски?
Македонски,
Btw јас денес ги испратив и веројатно ништо не треба да правиме 31ви и 1ви, сега само да чекаме резултати :)
 
Член од
27 ноември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Македонски,
Btw јас денес ги испратив и веројатно ништо не треба да правиме 31ви и 1ви, сега само да чекаме резултати :)
this is an article I found on the UKIM site.
 

Attachments

Член од
27 август 2020
Мислења
19
Поени од реакции
6
Kolegi nekoj da mi objasni kako odi prakticniot ispit po Kalkulus (Geogebra)
 
Член од
26 август 2021
Мислења
12
Поени од реакции
6
this is an article I found on the UKIM site.
Хм, незнам. На отворениот ден на ФИНКИ деканот кажа дека откако ќе се објави листата со примени студенти дека ќе не известат кои денови треба да одиме за да ги однесиме оригиналните документи заедно со уплатата за првиот семестар исл.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
2
Хм, незнам. На отворениот ден на ФИНКИ деканот кажа дека откако ќе се објави листата со примени студенти дека ќе не известат кои денови треба да одиме за да ги однесиме оригиналните документи заедно со уплатата за првиот семестар исл.
Покрај електронската пријава, треба да се прати и маил. Колку што сфатив маилот се праќал на 31ви и 1ви и така иде пријавувањето, а електронската пријава треба да биде испратена пред да биде испратен маилот. Еве линк каде го пишува тоа
https://www.finki.ukim.mk/mk//enrollment/dodiplomski-studii?q=mk/enrollment/dokumenti
 
Член од
26 август 2021
Мислења
12
Поени од реакции
6
Покрај електронската пријава, треба да се прати и маил. Колку што сфатив маилот се праќал на 31ви и 1ви и така иде пријавувањето, а електронската пријава треба да биде испратена пред да биде испратен маилот. Еве линк каде го пишува тоа
https://www.finki.ukim.mk/mk//enrollment/dodiplomski-studii?q=mk/enrollment/dokumenti
Јас вчера испратив и меил и добив порака дека истиот е примен.
 
Член од
12 септември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
5
Kolegi nekoj da mi objasni kako odi prakticniot ispit po Kalkulus (Geogebra)
Ke imas prasanja na zaokruzuvanje, sto ke treba treba da gi resis vo geogebra i da go vneses odgovorot vo testot.Jas koga polagav ne se prikacuvase geogebra datotekata. Mnogu e lesno, pola saat se polaga, odlicna sansa za poveke poeni.
 
Член од
24 август 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали ако не се согласам за упис и во приватна квота би била примена во државна квота на вториот смер што сум го избрала? И да не знае некој отприлика со колку минимум поени се влегува на државна на ПИТ?
 
Член од
26 август 2021
Мислења
12
Поени од реакции
6
Дали ако не се согласам за упис и во приватна квота би била примена во државна квота на вториот смер што сум го избрала? И да не знае некој отприлика со колку минимум поени се влегува на државна на ПИТ?
Ако не те примат на првиот избор (доколку немаш одбрано и приватна квота) автоматски одиш во вториот избор државна. Мислам дека нема одредено поени туку зависи од конкуренцијата и од тоа колку поени имаш.
 
Член од
19 февруари 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
Има ли некоја информација за промена на смер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom