Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Здраво дечки, прва година сум па не знам мн. мн. за ова. Ова е нели да се пријават сите предмети што треба да се полагаат. Јас досега немам паднато колоквиум, па ме интересира дали треба и јас да ги пријавам сите предмети што ќе ги полагам или ова е само за тие што паднале колоквиум(па мораат на испит да одат) ?

Прегледај го приврзокот 295803
Пријави ги сите, секако не се плаќаат сега таксени марки.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
kolegi, po strukturno i profesionalni nemam ocenki vo iknow, no gi imam polozeno, dali treba sega da gi prijavam pak?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
kolegi, po strukturno i profesionalni nemam ocenki vo iknow, no gi imam polozeno, dali treba sega da gi prijavam pak?
Земи прашај го проф. што ти е по тој предмет и другите колеги што ти се. Можно е да не ти ги внеле само. На еден колега што го знам исти проблем имаше ко тебе.
 
Член од
25 мај 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дали некој се има пријавено за Телеком Смарт Старт програмата? Искуства ?
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Dali e vistina deka za tret semestar sami treba da naucine java script
Автоматски споено мислење:


Edna so isklucoci, a vtorata so nasledyvanje i virtuelni funkcii
Како мислиш сами? Си предаваат професорите и асистентите по предметите што се за JavaScript во трет семестар, па сега твое е колку ќе учиш сам/а.
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Sto davaat biznis statistika na 2 kolokvium i kolku zadaci?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Здраво колеги, дали знаете каде треба да се однесе ратата за семестар?
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
31
Поени од реакции
9
Здраво колеги, прашањево го пишувам тука зошто стварно не знам каде да го поставам. Исто зошто и мислам дека финкашите би имале највеќе вакво искуство.

Во втора година се вработив фул тајм, тоа вклучуваше "отпишување" од редовен студент во вонреден (бидејќи на ФИНКИ нема вонредовни студенти ништо не се смени, само во агенцијата за вработување требаше да однесам документи).

После две години се враќам назад на факултет, но веќе не сум студент. Претпоставувам не би можел пак да се заведам како студент? (најголем проблем околу ова ми е здраственото осигурување).

Дали некој има искуство со ова? Прашав во студентски прашања и не добив никаков одговор, а не можам да добијам никој од агенцијата за вработување.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Здраво колеги, дали знаете каде треба да се однесе ратата за семестар?
Сигурно мислиш на уплатената рата - уплатницата од банка, мислам дека како што се носат сите документи при упис во студентска служба.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Ако може некој од вас да ми каже( ако претходно имало ) какви биле елиминаторните тестови по Бизнис и Статистика 2ри колоквиум( што тип на прашања има ) ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom