Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
29 јуни 2018
Мислења
16
Поени од реакции
4
Дали може некој што бил на увид на Александар Тенев може да сподели искуство?
Дали е строг, дали додава поени или е од оние што не додаваат ниту 0.5 поени ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.971
Поени од реакции
48.162
Дали може некој што бил на увид на Александар Тенев може да сподели искуство?
Дали е строг, дали додава поени или е од оние што не додаваат ниту 0.5 поени ?
Не е строг.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.426
Поени од реакции
6.060
Дали може некој што бил на увид на Александар Тенев може да сподели искуство?
Дали е строг, дали додава поени или е од оние што не додаваат ниту 0.5 поени ?
Он е од тие што даваат 0.5x100
Ептен беше лабав на увиди. Е сега може во меѓувреме се променил

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 март 2012
Мислења
143
Поени од реакции
59
Дечки да не имате нешто Сензорски Системи од минати години материјали,прашања,лабораториски вежби , ако има некој нека пушти у порака :cool:
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
23
Поени од реакции
15
Зборот ми беше дека нема причина доколку некој отиде утре да го подигне индексот, истиот да не му биде вратен. Не знам зошто отвараме дискусија за нешто што може да се отиде и да се провери на лице место. Во најмала рака да се јави на студентска служба и да се добие информација од прва рака.
Инаку мене ми е јасно.
Бев и не ми го дадоа, да знае некој ако планира да оди да не оди за џабе.
 
Член од
1 јуни 2020
Мислења
22
Поени од реакции
3
Zdravo kolegi, dali slucajno nekoj sto slusa Kriptografija ja ima domasnata 4? da razgledam samo
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
40
Здраво колеги, некој да препорача проф. што оддржува индивидуални часови по Алгоритми и податочни структури ? Пишете повеќе препораки ако има и пишете ми за начинот на одвивање на часовите.
 
Член од
4 мај 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми прати некој информација дека при пресметување на средниот успех(од сите 4 години од средно) се обврнува внимание на математика каде што ако си немал математика во 3та и 4та година во школото(како што е во некои стручни училишта) тогаш го вметнуваат предметот како 0 за тие години каде што немало математика и ти се намалуваат поените при упус поради тоа, има ли некоја вистиноста во врска со ова?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
118
Поени од реакции
40
Здраво дечки.
Дали може некој постар колега што преживеал испрашување кај Сашо Граматиков(по предмет АОК) во 2ри колоквиум, за што испрашува, какви примери и прашања дава ?
 
Член од
19 февруари 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Знае некој со сигурност кои се услови за запишување семестар/година?
 
Член од
27 август 2020
Мислења
9
Поени од реакции
2
Знае некој со сигурност кои се услови за запишување семестар/година?
Nema uslov za semestar/godina,samo nemozes da zapisese nekoj predmet ako go memas preduslovot za nego odnosno polozen premet koj e zavisen(primer ako go nemas polozeno kalkulus od prv semestar do septemvriska sesija nema da mozes da zapise statistika i verojatnosti, a ke moras da go prezapises kalkulus).
So to nema opcija za kvadriranje, no mozes da se vleces so predmeti do beskonecnost.
 
Член од
2 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
0
Nekoj postar kolega da kaze odprilika kakov e rasporedot za junska ispitna, dali prvo se polagaat predmeti od zimski pa od leten, i dali ispitnata zavrsuva tocno na denot kako vo akademski kalendar sto pisuva ili ne se znae tocno
 
Член од
27 август 2020
Мислења
9
Поени од реакции
2
Nekoj postar kolega da kaze odprilika kakov e rasporedot za junska ispitna, dali prvo se polagaat predmeti od zimski pa od leten, i dali ispitnata zavrsuva tocno na denot kako vo akademski kalendar sto pisuva ili ne se znae tocno
Prvo se polagaat predmeti od zimski semestar a pota od letniot sekogase e taka. Moze da ima otstapuvanje 1 nedela od akademskiot kalendar.
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
86
Поени од реакции
14
Moze li da objasne nekoj knio za proektive kako treba da se napravat individualnite?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom