Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
14 март 2017
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ако си по нова програма после 2018та не ти важи ова. Мораш да бираш предмети според ниво на тежина.
  • Број на предмети од Н1- вкупниот број кредити на избрани изборни предмети од групата Н1 не смее да надминува 6 кредити. Ова значи дека смееш да избереш само еден предмет од најлесно ниво, тоа ти се предметите за втор семестар.
  • Број на предмети од Н2- вкупниот број кредити на избрани изборни предмети од групата Н2 не смее да надминува 36 кредити. Ова значи дека смееш да избереш 6 предмети од средно ниво, тие ти се изборните за 3ти и 4ти семестар.
  • Број на предмети од Н3 – нема ограничување во бројот на избрани предмети од групата Н3. Ова значи дека смееш да бираш колку сакаш предмети наменети за 5ти,6ти,7ми и 8ми семестар.
А смее ли во 3ти и 4ти семестар да се земат изборни од H3 ако имам фатено услови за тие предмети?
 
Член од
20 март 2021
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми препорача професори кои држат часови online по предметите Веројатност и статистика и Алгоритми и податочни структури. Ви благодарам однапред.
 
Член од
9 август 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Основи на веб дизајн дали колоквиумот ќе биде со SEB или со камери и BBB сесии?
 
Член од
26 август 2018
Мислења
62
Поени од реакции
21
Здраво, случајно некој да не ја има снимано аудиторискaта вежбa Вовед во Bootstrap од неделата пред колоквиуми по Дизајн на интеракцијата човек-компјутер?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
247
Поени од реакции
101
prv del seb vtor bbb sessii
Дали знаеш што главно би дале на тој тест, дали би било повеќе за селектори, структури, елементи т.е код или по теоретски прашања ко што е WWW, како работи интернетот, сервери, протоколи инт. ?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.211
Поени од реакции
2.386
Дали знаеш што главно би дале на тој тест, дали би било повеќе за селектори, структури, елементи т.е код или по теоретски прашања ко што е WWW, како работи интернетот, сервери, протоколи инт. ?
Највише е за селектори, елементи
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
139
Поени од реакции
19
Дали знаеш што главно би дале на тој тест, дали би било повеќе за селектори, структури, елементи т.е код или по теоретски прашања ко што е WWW, како работи интернетот, сервери, протоколи инт. ?
селектори,но имав и теоретски прашања
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Дали некој бил да си го земе индексот, ама не во тие термини штo беа од 25ти до 31ви март?
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Дали некој бил да си го земе индексот, ама не во тие термини штo беа од 25ти до 31ви март?
Jas go zemav vo redovnite termini, no vo mailot bese navedeno deka i tie sto nema da go zemat vo redovni termini, istoto ke moze da go napravat vo bilo koj raboten den od 11-13h ili od11-14h neznam tocno kako bese.Taka sto isto ti e.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Дали некој бил да си го земе индексот, ама не во тие термини штo беа од 25ти до 31ви март?
Јас бев пред 2 недели ,во деканат се во кутии треба да се пребараш таму затоа што измешани се
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Јас бев пред 2 недели ,во деканат се во кутии треба да се пребараш таму затоа што измешани се
Дека пратија мејл дека ќе има дополнителни термини, не знам дали би ми го дале сега ако појдам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom