Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Чисто мое мислење, секако ако бирам пре би отишол кај Методија, Спасов е тешка мрза и од 3 часа вежби ќе решат 2ипол задачи. Сепак изборот си е негов.
Сега не знам каков е кадарот по ДМ, ама Миле Јованов е најталентиран за објаснување на тој материјал. Методија беше асистент кога го слушав предметот, сега како професор не знам како се однесува. Како асистент имаше средношколски пристап (со интеракција со скорнување рандом студент на табла/усно одговарање).
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Мислење за:
Граматиков Сашко по АОК
Јанчевски Методија Бизнис Статистика
ООП Маџаров Ѓорѓи

 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2020
Мислења
471
Поени од реакции
1.488
Мислење за:
Мишковски Игор - Архитектура и организација на компјутери
Котеска Бојана - Објектно ориентирана анализа и дизајн
Тојтовска Билјана - Дискретна Математика
Многу би ми значел вашиот одговор, фала однапред!
Смени си ја Тојтовска со време.
 
Член од
18 февруари 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ја има некој книгата Компјутерска организација и дизајн 4тото издание за АОК pdf верзија ама на македонски да е?
 
Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Типс за Бизнис Статистика за полесно положување и нешто за предметот ?
исто така и мислење за Верица Бакева Смиљкова
Фала ви :)
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Здраво колеги, некој што веќе има искуство и го поминал ова, да ми каже од каде е најдобро да се учи ОС. Дали е доволно од презентации или мора паралелно заедно со книга. Фала ви :)
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Mislenje za Dimitar Kitanovski, objektno orientirano programiranje i Spasev Vlatko osnovi na veb dizajn
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Mislenje za Dimitar Kitanovski, objektno orientirano programiranje i Spasev Vlatko osnovi na veb dizajn
Китановски ми држеше мобилни платформи и програмирање и реално доста убаво си го предаде практичниот дел , односно доста спремен си доаѓаше на часови и баш некако фундаменталните работи ги објаснуваше и тоа што треба за да се положи и воедно сфати предметот, така да би трбеало и ООП добро да ги држи предавањата.

За основи на веб дизајн, w3schools ти треба ништо повеќе и вадиш 8ца па нагоре. Прилично лесно се проаѓа предметот земи искуцај 2-3страни , теоријата ти е поврзана со HTML тагови i CSS класи и идња и концепти на родител дете , и најбитно ти е да го сфатиш работењето на BoxModel и нема да имаш никаков проблем.
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Здраво колеги, некој што веќе има искуство и го поминал ова, да ми каже од каде е најдобро да се учи ОС. Дали е доволно од презентации или мора паралелно заедно со книга. Фала ви :)
Доволно е слушање на предавања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom