Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
24 септември 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ѓорѓевиќ Дејан -Софтверско Инженерство мислење?
Автоматски споено мислење:

Типс за алгоритми и податочни структури?
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Колеги може да ве замолам за мислење за следните професори и начинот на предавање?
Спасов Дејан-Дискретна математика
Ѓорѓевиќ Дејан- ООП
Мирчева Георгина-Анализа на софтверски барања
Подалеку од Спасов за дискретна.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
По стара акредитација кога држеше дискретна 1 беше катастрофа, мислам дека не е нешто сменето и на новите смерови.

Едноставно го мрзи да предава, често нафрлува досетки и мисли дека е интересен и во глобала мислам дека лошо предава.

Наташа/Методија е каде каде подобра комбинација, + Методија знае често да помага на увид да ти дроби задачи дур не ти влезе во глава
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
По стара акредитација кога држеше дискретна 1 беше катастрофа, мислам дека не е нешто сменето и на новите смерови.

Едноставно го мрзи да предава, често нафрлува досетки и мисли дека е интересен и во глобала мислам дека лошо предава.

Наташа/Методија е каде каде подобра комбинација, + Методија знае често да помага на увид да ти дроби задачи дур не ти влезе во глава
Наташа Илиевска?? Дали си сериозен оти добро предава? Може многу добро чита, ама да предава ја немам видено.
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
10
Za tie shto prasuvaja za profesorite

DM - Metodija e najdobar, nema tuka debata so merak odev kaj covekot na predavanja mnogu veshto go objasnuva materijalot.. Ne e kako drugite profesori koi ocekuvaat site da imame nekoja ogromna matematicka osnova i skipat da objasnuvaat nekoj sitnici koi se bitni..

OOP - Predavanjata gi slusav kaj Corbev, dobar profesor.. Popoleka gi objasnuvashe rabotite i shto mozese poprosto se za da naucime. Za asistent mislam deka e najdobar Stojmenski bidejki bash ti kazuva shto ti treba i kako se resava i ne te polni so drugi gluposti za da te zbuni..

AOK - Mi predavashe Gusev i iskreno zadovolen bev na nacinot kako predavashe, no bi go preporacal Igor Mishkovski bidejki mislam deka mi stana omilen profesor posle Mrezhi.. Chasovite uspea da gi napravi mnogu interaktivni, interesni i vredeshe toa shto odis na cas kaj nego bidejki go boduvashe toa(aktivnosta) i gi nagraduvashe studentite na kraj.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
KA i veb dizajn moze li nekade da se najdat prevedeni prezentaciite, na angliski se potesko mi odi za ucenje
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
KA i veb dizajn moze li nekade da se najdat prevedeni prezentaciite, na angliski se potesko mi odi za ucenje
Скоро сите предмети се водат на англиски поради тоа што нема баш добар превод за некои термини ама бидејќи ги снимаат предавањата можеш да ги слушаш нив и да се водиш со презентациите и така ќе ти биде полесно.
 
Член од
14 април 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Некој што има слушано дизајн на алгоритми ако може да одговори на следниве прашања:
1.Дали има FB група?
2.Дали има база по предметов?
Бидејќи не најдов ни едно ни друго.
Автоматски споено мислење:

Некој што има слушано дизајн на алгоритми ако може да одговори на следниве прашања:
1.Дали има FB група?
2.Дали има база по предметов?
Бидејќи не најдов ни едно ни друго.
Пошо предметов изглеа е андерграунд инди бенд што никој не го сака
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Мислење за:
Мишковски Игор - Архитектура и организација на компјутери
Котеска Бојана - Објектно ориентирана анализа и дизајн
Тојтовска Билјана - Дискретна Математика
Многу би ми значел вашиот одговор, фала однапред!
Мишковски Игор ти е дефинитивно еден од најдобрите професори на факултетов, предавањата кај него секогаш ми биле нај интересни, нема никаква негативна работа , единствено тоа што некогаш влага предлабоко и пробува да објасни премногу од еднаш па самиот може да се побрка. Али еден од најдобрите на факултет , за во иднина компјутерски мрежи обавезно кај него да си слушате

Котеска Бојана зависи што човек си , океј предава али може некогаш да те напне пристапот нејзин кон материјата. Некогаш влага предлабоко , некогаш само површно , но јас само алгоритми кај нејзе имам слушано така да за објектно не би знаел каков пристап има.

Тојтоска Билјана - Праи комбинација Бојан/Емил како асистент + кој било друг , не дека Тојтовска нема да те научи , али мислам дека подобро ќе си поминеш кај нив :D
Автоматски споено мислење:

Ѓорѓевиќ Дејан -Софтверско Инженерство мислење?
Автоматски споено мислење:

Типс за алгоритми и податочни структури?
Јас кај него го слушав предметов пред 2-3години мислам односно ми беше во iknow , али не идев кај него на предавања одев кај Тројачанец тогаш професорката и вежбите ги држеше , искрено предметов на неделно ниво сам да си читаш по интернет повеќе ќе научиш , само што сеа мислам дека е сменето има и docker така да колку што иам слушано кај Стефан Андонов е доста солидно.
Автоматски споено мислење:

Кај кој професор и асистент е најдобро да се следи оперативни и објектна анализа и дизајн
Мишковски + Ристе/Костадин за оперативни
 
Последно уредено:
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Наташа Илиевска?? Дали си сериозен оти добро предава? Може многу добро чита, ама да предава ја немам видено.
Чисто мое мислење, секако ако бирам пре би отишол кај Методија, Спасов е тешка мрза и од 3 часа вежби ќе решат 2ипол задачи. Сепак изборот си е негов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom