Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
Каде да најдам испитни задачи за вежбање снз одвен на code? Доколку има некој нека ми испрати.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
Некој што држи приватни часови електротехника/основи на електрични кола?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Во која книжара можам да најдам испити од структурно од минатите години што се паѓале, и доколку некој има дали може да ми испрати?
Дали се вреднуваат лабараториските во крајната оценка?
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
1
Nekoj dali moze na kratko da mi kaze po nesto za predmetite od 2 semestar nasoka siis vo smisla na tezina sto se uci i slicno?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Во која книжара можам да најдам испити од структурно од минатите години што се паѓале, и доколку некој има дали може да ми испрати?
Дали се вреднуваат лабараториските во крајната оценка?
Не давај пари без врска по книжари, на интернет има мал милион задачи од кои можеш да вежбаш и слични се паѓаат, а ако веќе сакаш да видиш конкретно кои се паднале отвори во групата структурно на фејсбук и имаш во фајловите, исто така и на mediafire има. ЛабOраториските влегуваа во оценката барем пред 2 години, прочитај си на услови за предметот на courses си има се напишано убаво
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
36
Поени од реакции
8
Не давај пари без врска по книжари, на интернет има мал милион задачи од кои можеш да вежбаш и слични се паѓаат, а ако веќе сакаш да видиш конкретно кои се паднале отвори во групата структурно на фејсбук и имаш во фајловите, исто така и на mediafire има. ЛабOраториските влегуваа во оценката барем пред 2 години, прочитај си на услови за предметот на courses си има се напишано убаво
A dali zadacite na ispit se polesni od kolokvium?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Многу одамна го слушав, но знам дека носеа 10% од оценката. Ако ги имаш сите поени од нив, плус добро да си ги поминал тестовите, за задачите доволни беа и по 40/100п да се извадат за положување. Сега не знам како е.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Многу одамна го слушав, но знам дека носеа 10% од оценката. Ако ги имаш сите поени од нив, плус добро да си ги поминал тестовите, за задачите доволни беа и по 40/100п да се извадат за положување. Сега не знам како е.
Да носеа пред тоа ама вај семестар не носат поени.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Moze da objasnite povekje za ova, se spomnuvase nesto nivo, no ne razbrav
НЕ зборев за ниво, туку за лесни предмети - колку треба истиот да се учи или вежба. Колегите мои одман у втора година се затрчаа најлесните изборни да земат, затоа сега у трета сите изборни се скоро тешки.. Пазете на тоа, секогаш имајте кец у ракав.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Ме интересира дали некој има по некоја копија од претходни тестови по „дискретна математика“, ми требаат за прва година 2ри колоквиум? (за да не се тресам пред колоквиум ко пингвин на мраз)
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
НЕ зборев за ниво, туку за лесни предмети - колку треба истиот да се учи или вежба. Колегите мои одман у втора година се затрчаа најлесните изборни да земат, затоа сега у трета сите изборни се скоро тешки.. Пазете на тоа, секогаш имајте кец у ракав.
А реално тие нивоа што ги имаат наведено си немаат врска со вистинската тежина на предметот. Не ги гледајте тие воопшто како ниво на тежина бидејќи Е-Влада(релативно лесен предмет) спаѓа во Л2 а исто така и ВиС спаѓа во Л2. :D
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
ke moze li nekoj da gi prikaci i da postira link od dropbox so predavanjata i auditoriskite po predmetot bazi na podatoci?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom