Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
20 декември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Знае некој ние шо уште ги немаме земено индексите од факс дали ќе може да полагаме со лична карта?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
52
Поени од реакции
18
Има некој што го земал индексот?
Како оди процедурата, се чека многу или одма ти го даваат ако го побараш во служба?
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
8
Има некој што го земал индексот?
Како оди процедурата, се чека многу или одма ти го даваат ако го побараш во служба?
Јас сега брзо им пишав мејл дали ќе може да си го подигнам индексот бидејќи ми е внесен зимскиот земестар и заверен летниот во iknow и ми вратија дека ќе имало соопштение за подигнување кога ќе биле обработени сите индекси.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
659
Поени од реакции
12
Момци и девојки, дали имате или знаете некој кој што сериозно се занимава и познава програмски јазик Elm? #elmlang

Која и идеа да ја имате упатете го кај мене :sneaky:
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
79
Поени од реакции
18
Здраво дечки.
Јас сум студент на ФИНКИ, смер ПИТ. Ме интересира ваше мислење(особено оние кои завршиле), дали оваа школа ве спреми со соодветно знаење за тоа што сакате да си работите? Јас сум стодент од 1ва и сум мн. заинтересиран во областа на веб дизајн.
Се запишав затоа што мн. луѓе го советуваат ФИНКИ како добра установа за ова, а пари за курсеви(СЕМОС) немам :D
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
52
Поени од реакции
5
Kolokviumski ili ispitni od ovaa godina i prethodna po diskretna matematika ako ima nekoj da spodeli?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
780
Поени од реакции
717
Здраво дечки.
Јас сум студент на ФИНКИ, смер ПИТ. Ме интересира ваше мислење(особено оние кои завршиле), дали оваа школа ве спреми со соодветно знаење за тоа што сакате да си работите? Јас сум стодент од 1ва и сум мн. заинтересиран во областа на веб дизајн.
Се запишав затоа што мн. луѓе го советуваат ФИНКИ како добра установа за ова, а пари за курсеви(СЕМОС) немам :D
Нема ништо да научиш затоа што факултетов е добра пералница за пари.
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
31
Поени од реакции
6
Што вклучува првиот колоквиум структурно програмирање?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.245
Поени од реакции
5.814
Diplomiranje so 3 ili 4 godini pros and cons?
Тие што учат редовно си дипломираат со 4 години.
Тие што се влечат, сакаат што поскоро да ја добијат дипломата, па се одлучуваат на 3 годишни студии. Стигаат до четврта година, успеваат некако 140 кредити да соберат, а останати предмети им се математиките, ОС, БП, АПС, па ја запишуваат и дипломската.
На крај, дипломираат во 5/6та година, а ако пристапиле поразумно, додека презапишувале предмети имале можност да земаат лесни изборни и да соберат 240 кредити на крај.

Ова ти го пишувам од искуството на многу студенти што постапуваат вака.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
30
Поени од реакции
8
Zdravo kolegi, ako nekoj ima zadaci za vezbanje kalkulus za prv kolokvium, mozhe li da mi prati? ne mozev da otidam do skopje da kopiram poradi situacijava, fala vi mnogu uste sega
 
На врв Bottom