Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
6 октомври 2019
Мислења
38
Поени од реакции
62
Некој што беше денеска на час ВИС кај Тојтовска ако знаете што рече за колоквиум? Прочитав ја прашале за некој дел што не го снимала дали ќе го нема? Или ако сте кај некоја друга проф. ако рекла нешто за колоквиум...
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Здраво, дали има некој што слуша или слушал Дизајн и архитектура на софтвер? Сакам да прашам нешто.
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
6
Некој да ги има снимено предавањата по Бази кај Велинов? Ако може да ми ги прати?
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Kolegi, nekoj da kaze tips ili prati nekoj tutorijal za Dinamicko Programiranje po APS ?? I dali samo toj od algoritmite da go ucam podetalno? :)
 
Член од
9 ноември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
2
Dali od kalkulus knigata e dovolno za ucenje ili treba da se zemat bazi na zadaci od faks?
Би ти препорачал да ги решеш од претходната година колоквиумите и испитите Калкулус, посебно вториот кога ќе дојде таму декември, беше ИЗГОР.
Автоматски споено мислење:

Некој што беше денеска на час ВИС кај Тојтовска ако знаете што рече за колоквиум? Прочитав ја прашале за некој дел што не го снимала дали ќе го нема? Или ако сте кај некоја друга проф. ако рекла нешто за колоквиум...
Јас бев, кажа дека во П5: Случајни вектори има работи каде што треба предзнаење од К2, па дури и К3 како што се двојна интеграција и сл. Поточно, тоа се слајдовите 38-56 и тие ќе ги нема
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
Може ли некој да прати линк од снимките од аудиториските вежби по Компјутерски мрежи и безбедност?
 
Член од
15 јули 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Би ти препорачал да ги решеш од претходната година колоквиумите и испитите Калкулус, посебно вториот кога ќе дојде таму декември, беше ИЗГОР.
Автоматски споено мислење:


Јас бев, кажа дека во П5: Случајни вектори има работи каде што треба предзнаење од К2, па дури и К3 како што се двојна интеграција и сл. Поточно, тоа се слајдовите 38-56 и тие ќе ги нема
Kaj mozam da gi najdam lanskite kolok i ispiti?
 
Член од
9 август 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Dali na nekogo mu se slucilo random da se disconnect-ne audioto od BBB i da ne mozete povtorno da se pustite ni na courses ni na BBB sesijata? Poso cesto mi se sluciva serverot me isklucuva, ne mi e do internetot zosto se drugo mozam da otvoram i isto taka napraviv ticket na help.finki ama eve edna nedela mi nemaat vrateno. Da ne znaete na drugo mesto kade mozam da se obratam?
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
38
Поени од реакции
62
Dali na nekogo mu se slucilo random da se disconnect-ne audioto od BBB i da ne mozete povtorno da se pustite ni na courses ni na BBB sesijata? Poso cesto mi se sluciva serverot me isklucuva, ne mi e do internetot zosto se drugo mozam da otvoram i isto taka napraviv ticket na help.finki ama eve edna nedela mi nemaat vrateno. Da ne znaete na drugo mesto kade mozam da se obratam?
Мене ми се случува ама правам рефреш и можам да се вратам во сесијата без проблем. Ми кажаа некој професор дека рекол подобро е да се вклучуваме во сесијата и со микрофон тогаш не се случувало така, дали е точно не знам.
 
Член од
9 август 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Мене ми се случува ама правам рефреш и можам да се вратам во сесијата без проблем. Ми кажаа некој професор дека рекол подобро е да се вклучуваме во сесијата и со микрофон тогаш не се случувало така, дали е точно не знам.
Koga pravam refresh vrti mnogu dolgo i posle mi se pojavuva this webpage took too long to respond i ne mozam da gi otvoram ni courses a so toa ni linkot za predavanjeto...
Fala ti premnogu ke probam so mikrofon sleden pat, se nadevam nema da mi se sluci pak :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom