Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
OPERATIVNI
ovie predavanjata sto se snimeni premnogu kocat i se zamrzniva slikata , da ne znae nekoj dali i kako bi mozela da gi simnam ?btw za kolokvium edna zadaca ke e javaio + networking i drugata semafori taka ? znaci 2 zadaci ?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
OPERATIVNI
ovie predavanjata sto se snimeni premnogu kocat i se zamrzniva slikata , da ne znae nekoj dali i kako bi mozela da gi simnam ?btw za kolokvium edna zadaca ke e javaio + networking i drugata semafori taka ? znaci 2 zadaci ?
Да, и ќе имате нишки и во двете задачи.
 
Член од
21 октомври 2019
Мислења
7
Поени од реакции
2
Здраво, дали ќе можи некој да ми поможи со првата лабараториска вежба по Интернет Технологии, барем да ме воведи во самата програма.

Фала.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Дали некој знае како ќе се одвива плаќањето на рати? Бидејќи студентски не работат...
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Здраво колеги, да ве прашам доколку има некој што Тројачанец му беше предметен професор по структурно, дали има оценка во iknow? Го имам положено предметот а сеуште не ми е внесена оцената, некој совет што да правам дали да чекам или? Некој искуство..
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Здраво колеги, да ве прашам доколку има некој што Тројачанец му беше предметен професор по структурно, дали има оценка во iknow? Го имам положено предметот а сеуште не ми е внесена оцената, некој совет што да правам дали да чекам или? Некој искуство..
Пиши и меил, евентуално прашај на фб да видиш дали има друг случај како твојот.
 
Член од
7 март 2020
Мислења
4
Поени од реакции
3
Има некој пример решени задачи за опреративни системи синхронизација што може да ги сподели?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Колеги,би ве прашал за мислења околу плагијати,дали доколку некоја лаб.веж е препишана не се добива потпис или се добива казна?
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Колеги, веб дизајн од каде да ја учам теоријата, има ли некоја база?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Колеги,би ве прашал за мислења околу плагијати,дали доколку некоја лаб.веж е препишана не се добива потпис или се добива казна?
Зависи до предметот. Ако предметот го држат Соња и Анастас, губиш потпис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom