Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
22 октомври 2018
Мислења
10
Поени од реакции
2
Kolegi kaj Natasa Ilievska, biznis statistika, dali mora da se ide na predavanja, prai li problemi ?
 
Член од
25 август 2019
Мислења
154
Поени од реакции
289
Kolegi kaj Natasa Ilievska, biznis statistika, dali mora da se ide na predavanja, prai li problemi ?
Кога идев кај нејзе за дм1 пушташе некои списоци но мислам дека присуството не е задолжително туку за некои плус поени кои никогаш не ги видов. Во врска со тоа како предава... премногу брза, дури и да ти објаснува колку е 2+2 ќе те збуни.
 
Член од
23 септември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
4
Кога идев кај нејзе за дм1 пушташе некои списоци но мислам дека присуството не е задолжително туку за некои плус поени кои никогаш не ги видов. Во врска со тоа како предава... премногу брза, дури и да ти објаснува колку е 2+2 ќе те збуни.
Исто така дм1 кога ми предаваше наместо да пишува на табла задачи и да објаснува таа со ласерот од даљинското за проектор ги светкаше примерите од слајдови.
 
Член од
18 септември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво колеги.

Збор, два за предметот Администрирање на ИТ системи?
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
17
Поени од реакции
4
Кај кој професор е најубаво да се оди, за ЕМТ?
Gramatikov. Nema golema razlika i kaj Trajanov, ama Gramatikov povekje se drzi do materijalot, Trajanov znae da zabega so muabet. Asistentite mislam deka predavaat razlichen materijal, i treba da izberesh spored tvoite predznaenja za spring
 
Член од
10 ноември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Некој што бил вчера на воведното предавање по вовед во екоинформатика да каже на кратко за услови, полагањето, дали има проект и дали е задолжително присуството?
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
39
Поени од реакции
15
Некој што бил вчера на воведното предавање по вовед во екоинформатика да каже на кратко за услови, полагањето, дали има проект и дали е задолжително присуството?
Обавезно присуство, дури и вчера пушти список. Се добиваат поени од присуство, колоквиуми и проект, од него најповеќе
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво колеги,би ве замолил ако може некој да ми помогне каде може да ја најдам книгата АОК на македонски?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
3.990
Поени од реакции
5.419
Kolegi na marketing 2 pat pustaat spisok pa iam prasanje pusta radi prisustvo ili radi bodovi
Не знам сега како е, но многу одамна тие што ги имаше на список, имаа шанса да изработат проект за повисока оценка (дури и 2 оценки понагоре). Ако регуларните поени ти прават сумарна оценка 7, со присуство би имала шанси за 9ка доколку се одлучиш да изработиш проект.
 
На врв Bottom