Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Што се учи електронска и мобилна трговија? Предлог материјали од кај да почнам да учам практичен дел?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Што се учи електронска и мобилна трговија? Предлог материјали од кај да почнам да учам практичен дел?
Барај Udemy курс за Spring Framework (пиратски)
Нивните материјали се 0/10.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Nekakva zbirka Operativni Sistemi da ne ima nekoj za zadaci ? podobro e da se izresat sto poveke zadaci mislam.
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Дали Објектно-ориентирано програмирање може да се најдат тестови како збирка, нешто слично како што имаше структурно? Затоа што овој семестар ни се предуслов за колоквиум, немаме лаб вежби..
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.462
Decki dali moze nekoj sovet za AOK, slusam deka cesto zaglavuvaat studentite na ovaj predmet na sho treba da se zapazi?
Теоријата е обемна ама мислам дека не е толку комплицирана ако слушаш кај некој професор што предава добро и читаш од книга , проблем се задачите посебно вториот колоквиум слушај ги кај некој што знае добро да предава пошто во презентациите така се е нафрлено и необјаснато.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Дали Објектно-ориентирано програмирање може да се најдат тестови како збирка, нешто слично како што имаше структурно? Затоа што овој семестар ни се предуслов за колоквиум, немаме лаб вежби..
Имаме лаб вежби кои се сработуваат од дома. Самиот спомна дека повеќето задачи од ЛАБС ќе се најдат слични на колоквиум.
Decki dali moze nekoj sovet za AOK, slusam deka cesto zaglavuvaat studentite na ovaj predmet na sho treba da se zapazi?
АОК од книга учи си и на аудиториски оди обавезно!!
Автоматски споено мислење:

Дечки Анастас кај да го најдам мораѓ да одам да видам што е проблемот со лабс немам потпис а секоја ми е сработена , он само ми пиша “ Да не има некоја грешка?” И веќе не враќа
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Имаме лаб вежби кои се сработуваат од дома. Самиот спомна дека повеќето задачи од ЛАБС ќе се најдат слични на колоквиум.

АОК од книга учи си и на аудиториски оди обавезно!!
Автоматски споено мислење:

Дечки Анастас кај да го најдам мораѓ да одам да видам што е проблемот со лабс немам потпис а секоја ми е сработена , он само ми пиша “ Да не има некоја грешка?” И веќе не враќа
Кај Мишев изгуби потпис поради лабс. Какво чудо. Не се ни обидувај да се буниш, те има фатено со иста лабораториска како и некој друг колега/шка.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Кај Мишев изгуби потпис поради лабс. Какво чудо. Не се ни обидувај да се буниш, те има фатено со иста лабораториска како и некој друг колега/шка.
Епа фалаа , ќе се потрудам веќе некако :))
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Nekakva zbirka Operativni Sistemi da ne ima nekoj za zadaci ? podobro e da se izresat sto poveke zadaci mislam.
Има фолдери во групата на Фејзбук. Ако немаш фб, пиши ми и ќе ти ги препратам. Колку задачи ќе провериш сама.
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Некој што му предавала проф Александра Дединец да ми каже мислење за неа, како предава, дали убаво објаснува на вежби??
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Некој што му предавала проф Александра Дединец да ми каже мислење за неа, како предава, дали убаво објаснува на вежби??
Лани, првиот колоквиум ми беше асистент по КМ и бев прилично задоволен од нејзиното предавање.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Кај кој професор е најубаво да се оди, за ЕМТ?
 
Последно уредено:
Член од
3 октомври 2019
Мислења
8
Поени од реакции
8
Дали некому му била прифатена молба за промена на професор а причината не била преклопување со други предавања/вежби? Ме интересира конкретно за новиов продекан како ги одобрува молбите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom