Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Лабс се као даден ти е пдф фајл и во него што треба да направиш на некоја веб страна ( linkedIn, google classroom, некоја за организирање на лични сметки итн.) и треба да прикачиш screenshot од барањата во пдф фајлот како сте ги решиле. За колоквиуми има само втор колоквиум, има база.
Супер, фалаа
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Кој професор најдобро објаснува Оперативни Системи, предметот го немам запишано па не би ми играла никаква улога неговото оценување, само сакам да научам.
Кои ти се понудени? Ако ти е за теорија оди кај Граматиков, најдобро беше кај него, се ми беше јасно од предавањата и добар му е стилот на предавање. Подобра опција ми беше од останатите што беа понудени тогаш. Ако не предава оваа година Сашо, тогаш прати листа кои се понудени.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Кои ти се понудени? Ако ти е за теорија оди кај Граматиков, најдобро беше кај него, се ми беше јасно од предавањата и добар му е стилот на предавање. Подобра опција ми беше од останатите што беа понудени тогаш. Ако не предава оваа година Сашо, тогаш прати листа кои се понудени.
Мислење за Панче Рибарски?
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
40
Поени од реакции
16
Мислење ќе ве молам за Соња Гиевска и Невена Ацковска и кој е начинот да се промени професор а не ти се поклопуваат ни предавања ни вежби?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Мислење ќе ве молам за Соња Гиевска и Невена Ацковска и кој е начинот да се промени професор а не ти се поклопуваат ни предавања ни вежби?
Nevena ako ti predava OS, imam slusano samo dobri raboti za nea od kolegite sto lani go slusaa predmetot kaj nea.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Мислење за Панче Рибарски?
Две негативни особености: арогантен и неодговорен, поени давање на увид такви работи тешко. Оди кај Мишев на вежби ако ви е понуден, а за прегледување сеедно ви е, бидејќи сите прегледуваат по една задача, така да со сите асистенти по предметот ќе си имаш работа на увид.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Мислење за Панче Рибарски?
Редовно доцни на часови, резултати дава 2/3 дена пред испит/колоквиум зависи како е расположен.Генерално не е тип кој се замара премногу.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Не е страшен предметот. Како што знам ист критериум има како Маџаров и лесно се положува
И е многу покорисно да го слушаш кај нив двајца(не е задолжително присутството), отколку да го слушаш кај професорката Катерина поради изучување на git.
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
17
Поени од реакции
4
Mislenje za Sonja Gievska, Dejan Djordjevic i Nevena Ackovska?
Sonja - predava mnogu teoretski i opshto, ne navleguva vo detali, a istite trebaat na polaganja. Ne veruvam deka ima prakticni poznavanja. Ako treba da go polagash predmetot i sakash da nauchish od predavanja, baraj drug profesor. Inaku fina e.
Dejan - predava podobro od Sonja, ama mi deluva postrog. Dvajcata uspivaat iskreno.
Nevena ne ja znam, ama Dejan > Sonja
Автоматски споено мислење:

Кој професор најдобро објаснува Оперативни Системи, предметот го немам запишано па не би ми играла никаква улога неговото оценување, само сакам да научам.
Milosh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom