Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Да се пофалам малце. Бази слушам кај Велинов и денешниот практичен испит го куцавме во.... Notepad се разбира. Ти ебам факултетот најглуп... Факултет за шумарство има подобра IT инфраструктура и сервери..
Каде ги извршувавте кверињата? Или не ги извршувавте? :D
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.462
Знае некој каде се наоѓа канцеларија 10?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Дали може да се промени термин по лаб.вежби ввкн,од група а во група б и како?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
БМС е прилично лесен и интересен предмет. Го држат Соња и Мишев, а асистент лани беше Ненад Анчев. Се полага преку два колоквиуми на courses, има и по еден етест што се прави од дома после секоја аудиториска. Од тие етести се паѓаат и прашањата на колоквиуми. Исто така има и 7 лаб вежби кои беа задолжителни и бевме строго казнети(губење потпис поради препис) поради нив 50% од студентите лани.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Некој да сподели искуство за полагање прв кол. Мобилни платформи и програмирање? Знам дека ќе биде на е-тест, но од кај да се учи и што? Тенкс ин адвенс
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Некако многу рано барате информации за предмети од следен семестар :D
Мој совет ви е да го пишете името на предметот што ве интересира во search, во глобалната група на финки. Премногу се дискутираат предметите пред да започне новиот семестар, така што имате доволно информации за секој предмет.
Истата опција ја имате и на форумот, директно ќе ве пренасочи на конкретната страна поврзана со тој предмет.

Е сега внимавајте на неколку предмети со променети имиња, најдобро погледнете ја старата програма од смеровите во периодот 2013 до 2017, предметите се битно исти :)
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
60
Поени од реакции
44
Здраво дечки да ве прашам за дипломска доколку немате идеја на која тема да работите дали може професорот да ви предложи некоја тема.

Исто така немам многу време за замарање, кај кој професор би ми предложиле да ја земам.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Здраво дечки да ве прашам за дипломска доколку немате идеја на која тема да работите дали може професорот да ви предложи некоја тема.

Исто така немам многу време за замарање, кај кој професор би ми предложиле да ја земам.
Може професорот да ти предложи.

Доколку немаш време, барај некој од теоретските предмети каде што можеш само со документација да поминеш. Истражување некое.

Ако изработуваш нешто практично, ќе потрошиш време на проектот и плус документација мора да пишуваш.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Ве молам предложете ми некој што држи приватни часови ДМ што ќе ме спреми за јануарска испитна сесија ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom