Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Даваат во студентска уверение за положени испити и потврда за редовен или мора во бараки?
Мислам дека во бараки полесно ќе завршиш работа. Уписи има и не би ти се исплатело да чекаш редици на студентска.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
^ Јас би рекла обратно. Минатата недела трипати ме врати тој во бараки. Трипати од почеток чекав ред и секојпат ми бараше индекс и дали стварно ми е упишан семестарот, да не сум лажела. После саат време конечно ми даде потврда, на сите им наоѓаше мани каде згрешиле. На некои од инат им кажуваше да дошле наредниот ден, за казна пошто згрешиле нешто. Аргумент му беше: До 12 саат спиете, па доаѓате за потврди. Порано ќе си дојдете. Мене ми рече да не се брукам, зошто сум ја пишала општината кај што живеам, не било потребно, само Северна Македонија да пишам. Буквално како ќе го прифатат, така. Една го прашува до кога ќе работите? Овој и вика не ти кажувам, нема 20 пати да доаѓаш.
Смрт ми е кога треба таму да чекам. Поарно на студентски.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Директно ти кажува што мисли, не е како другиве да премолчи. Го поштувам тоа. Но типот е легенда, вчера ечеше диско музика од неговата просторија
Многу ми е позитивен

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Ќе си пробам среќа на студентски, не ми се иде и мене кај него, баш заради таквоте случки опишани погоре.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
^^ Сѐ тоа во ред, само мене не ме интересира што мисли. Сум отишла за да ми заврши работа од 2 минути и очекувам да ја заврши во тие 2 минути. А не да ме мота со саати. Откако една колешка си отиде, пред сите кажа: Оваа и вчера беше, сигурно ми се пушта.
Па не личи. Има колешки уште 18 можда немаат, или напуниле како и да е, а он човек у години и ќе збори му се пуштале зошто иделе кај него. Невкусни му се шалите.
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
31
Поени од реакции
9
Дали кај Гушев е потребно присуството? (Мрежи)
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Дечки ај помош некој професор за приватни часови за АЛГОРИТМИ И ПОДАТОЧНИ СТУКТУРИ И ДМ(колку и да бубам решавам пак не иде :() ?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Ги има у групата по КМ.
Барав ама не можев да најдам, ај ако сакаш прати ми ја.
Иако мислам дека нема да бидат исти пошо наводно поразличен е предметот годинава (top-down approach)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дечки ај помош некој професор за приватни часови за АЛГОРИТМИ И ПОДАТОЧНИ СТУКТУРИ И ДМ(колку и да бубам решавам пак не иде :() ?
Ако мислиш дека за 3 дена ќе научиш, се лажеш. Земи ревашај и дебагирај готови решенија :)
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Ако мислиш дека за 3 дена ќе научиш, се лажеш. Земи ревашај и дебагирај готови решенија :)
Немам никакво познавање од Јава, тоа ме плаши, знам дека може и во С да се решава но работава е Јава да научиме нелии ? Инаку фала ти уште сега ќе си почнам
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Немам никакво познавање од Јава, тоа ме плаши, знам дека може и во С да се решава но работава е Јава да научиме нелии ? Инаку фала ти уште сега ќе си почнам
Ако ти се верува, ни јас немав познавање, но ете научив. Само напред! Јава ми остана омилен јазик после тој предмет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom