Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Дискусија во форумот 'Образование' започната од ASimov, 31 јануари 2011.

 1. BBou

  BBou

  Член од:
  27 мај 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Некој да каже нешто за англискиот смер SEIS ме интересира што е различно од СИИС освен што нели се учи на англиски?
  Читам постови од 2017 и не видов ни еднаш да го спомнат. Колку што разбрав поранешен англиски КНИ?
  Фала ви однапред
   
 2. Aria31

  Aria31

  Член од:
  27 август 2016
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  8
  Кај држи Бобан консултации? Канцеларијата во Анекс на Феит?
   
 3. bazooka

  bazooka

  Член од:
  6 февруари 2019
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  6
  Знае некој како може да дојдам до Панче Рибарски?
  Нема ни објавено консултациии на сајтот, не одговара ни на мејл...
   
 4. Student na finki

  Student na finki

  Член од:
  5 јуни 2019
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Dobar den dali nekoj moze da mi kaze dali vredi da se zapisam na smerot Primena na informaciski sistemii i sto bi rabotel so toj smer blagodaram
   
 5. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.685
  Допаѓања:
  4.957
  Сѐ што можеш и со останатите смерови.
   
 6. Chazzspaz

  Chazzspaz

  Член од:
  16 јули 2013
  Мислења:
  2.717
  Допаѓања:
  2.190
  Finkasi,pustete nekoj kalkulator za presmetka na bodovi za upisi ili formulata za soodvetni i nesoodvetni predmeti.Moj blizok saka da se zapise na fakultetov ama vika deka ne im go otvaral kalkulatorot....Neznam kolku e tocen toj od FEIT za presmetka.
   
 7. Banana3

  Banana3

  Член од:
  31 мај 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo, zavrshuvam 4ta godina i sakam da prasam za podetalni informacii okolu FINKI konkretno za PIT, dali treba da imam nekoi predznaenja za ovoj fakultet, da poznavam nekoi osnovni raboti ili slicno? Fakultetot mi izgleda interesen i bi me interesiralo toa. Posto nemam nekoi predznaenja a i zavrsiv ekonomski shto ne e tolku blizu so materijalot od FINKI, dali kje mozam da se uklopam? Dali kje mi bide tesko? Bi sakal podetalni informacii okolu PIT isto taka, blagodaram odnapred, iskustva se dobredojdeni.
   
 8. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.685
  Допаѓања:
  4.957
  Исто како тебе бев, и немав проблеми. Само напред :)
  Првите месеци ќе ти бидат необични, ама ќе се прилагодиш.
  Ако немаш обврски преку летото, барај онлајн курсеви за програмирање (програмски јазик Ц синтаксата прво научи ја па потоа барај на гугл прости задачи, понатаму можеш да научиш C++ со акцент ставен на објектно програмирање). Ако ги знаеш основите, нема да ти биде толку тешко.
   
 9. Kajgance1

  Kajgance1

  Член од:
  1 април 2017
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  9
  Дечки некој да не знае маил на Петар Секуловски?
   
 10. Kajgance1

  Kajgance1

  Член од:
  1 април 2017
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  9
  Некој да не знае кај се наоѓа канцеларијата на тојтовска билјана?
   
 11. bazooka

  bazooka

  Член од:
  6 февруари 2019
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  6
  Во подрум на тмф десно од бифе па лево.
   
  На Kajgance1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SwatBoy1

  SwatBoy1

  Член од:
  21 јуни 2019
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Здраво дали има некој запишано финки на интернет мрежи и безбедност сакам да да добијам некое мислење не знам кој смер да го одберам
   
 13. Chajki

  Chajki

  Член од:
  12 јануари 2018
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  21
  Разгледај ги задолжителните предмети од смеровите што те интересираат и одбери го оној што највеќе те интересира. Инаку мене ми изгледа многу полесен од стариот МТ бидејќи нема сега Веројатност.
   
 14. bazooka

  bazooka

  Член од:
  6 февруари 2019
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  6
  Ама има теорија на информации
   
  На Taker му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Taker

  Taker

  Член од:
  15 ноември 2013
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  383
  Да не има некој материјали по апс , веројатност и напредно?

  Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
   

Сподели преку: