Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Дискусија во форумот 'Образование' започната од ASimov, 31 јануари 2011.

 1. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.129
  Допаѓања:
  1.085
  Некој да пише 2-3 реченици , ме интересира на кој смер има најмногу програмирање?
   
 2. патриота

  патриота

  Член од:
  2 април 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дечки ме интересира што мислите, дали мења дали ќе дипломирате со 3 години или 4? За работа гледа ли некој тоа?
   
 3. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  7.066
  Допаѓања:
  8.228
  За во приватно не мења, за во државно да.
   
 4. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.593
  Допаѓања:
  158.436
  До ден денес не можам да ја разберам опседнатоста на луѓе од IT да работат државно :D
   
  На Dani и Löwe им се допаѓа ова.
 5. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.349
  Допаѓања:
  31.803
  Јас имав една колешка која следниот ден откако ја зема дипломата се вработи како Информатичар во клиничка болница. :D
  Друга на која и објаснував задачи за испити сега е учителка. :pos:

  И двете една семинарска не знаеа да напишат, прости задачи да решат, ни А од англиски јазик, поен од ова поен од она и ете 6ка и малку среќа 7ца.

  Најчесто таквите имаат опседнатост кон државно. Работа како за нив, никој не и бара знаење ни пак да учат нови технологии.
  Ако те бива треба да си ептен глуп за да одиш да работиш со митинг фаци и некои што не знаат да се потпишат и да сврзат 3 реченици.  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На Aria31 и Löwe им се допаѓа ова.
 6. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.844
  Допаѓања:
  2.684
  Koga ke se zasiti pazarot so it kadar (a sigurno ke se zasiti i vo mk i posiroko i vo eu) ke ti stane jasno so e drzavno a so e privatno.
   
 7. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  7.066
  Допаѓања:
  8.228
  Никогаш нема да се засити, бидејќи нови фирми никнуваат како печурки.
   
 8. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.593
  Допаѓања:
  158.436
  Абе остај го жити се, има комплекс од образовани луѓе, види го што постира во темана за дипломирани и се ќе ти стане јасно.

  Ваквиве се некои Југославија непребол чичиња пошо живееа во комфорна зона, ни јазик ни компјутери, УДБА мислеше на се.
   
  На Mich0MKD и Löwe им се допаѓа ова.
 9. PituGuli55

  PituGuli55

  Член од:
  27 октомври 2017
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  111
  Мали се шансите. РСМ како вечито сиромашна држава ќе биде цел на аутсорсинг од европа заради вечито пониските плати.
  Поефтини програмери на тлото на европа нема, ниту ќе има.
  Плус тоа не е работа која може секој да ја работи квалитетно. Едвај 5% од населението ги има карактерните особини да врши добра работа, тоа се оние интровертни кои како деца ја сакале математиката, колку се такви во еден клас, 2ца 3ца?
  Од друга страна се прогнозира дека преку 20% од населението во иднина ќе работи во информатичка дејност.
  --- Споено дупло мислење, 16 мај 2019 во 08:24 ---
  Inaku se slagam deka obrazovanieto vo rsm e sranje i poveketo diplomi ne vredat ni za toalet papir
   
  Последно уредено: 16 мај 2019 во 08:24

Сподели преку: