Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Дискусија во форумот 'Образование' започната од ASimov, 31 јануари 2011.

 1. Chajki

  Chajki

  Член од:
  12 јануари 2018
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Од која книга се базирани најголем дел од предавањата по Оперативни Системи?
   
 2. Taker

  Taker

  Член од:
  15 ноември 2013
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  379
  Со оглед на тоа што Анто ми е по АОК изгледа ќе мора да го тупам мозокот сам да учам од книга.
   
 3. Taker

  Taker

  Член од:
  15 ноември 2013
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  379
  Што се овие домашни задачи по АОК?
  Задолжителни се?
   
 4. Pretwertptw

  Pretwertptw

  Член од:
  7 март 2019
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Objektno na prv kolokvium ima zadaci samo za strukturi i klasi ili?
   
 5. bazooka

  bazooka

  Член од:
  6 февруари 2019
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Да, една структура (најверојатно во C++) и една класа
   
 6. Alex13145

  Alex13145 Гостин

  Дали има група на фејсбук за Оперативни системи?
  Ако има, ќе може линк?
   
 7. Aria31

  Aria31

  Член од:
  27 август 2016
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  8
  https://www.facebook.com/groups/finkiOS/
   
 8. Chajki

  Chajki

  Член од:
  12 јануари 2018
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Структурата беше во C мислам.
   
 9. bazooka

  bazooka

  Член од:
  6 февруари 2019
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Знам, професорот кажа дека давале во C ама и дека некогаш знаеле во C++ да дадат и дека најверојатно овој пат C++ ќе биде.
   
  На Chajki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. boki321123

  boki321123

  Член од:
  11 октомври 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  Dali se koristat knigite na Gorgi Jovancevski c++ objektno i strukturno
   
 11. Alfista

  Alfista

  Член од:
  22 декември 2018
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  1
  Напредно програмирање што се учи точно конкретно некој да објасни ?
   
 12. boki321123

  boki321123

  Член од:
  11 октомври 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  Кога ќе биде отворен конкурс за 2019/20 година за уписи тоа знае некој?
   
 13. Chajki

  Chajki

  Член од:
  12 јануари 2018
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Ќе има соопштение на страната на ФИНКИ. Можеш и да ја like-неш нивната страна и на Facebook за да ти искачаат новости. Инаку гледам си прашувал и за книги погоре. Нема книги на факултетов освен ако сам не ди ги купиш/испринташ или пак си најдеш pdf file на нет.
   
 14. Tara_rara

  Tara_rara

  Член од:
  петок
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите,

  Се извинувам доколку постот не припаѓа тука но со оглед на тоа дека таргет група ми се ИТ професионалци, решив да постирам тука:

  Би сакала да ве замолам доколку би можеле да одвоите 5 минути од вашето време и да го пополните анкетниот прашалник наменет за магистерска теза. Целта на прашалникот е да се отријат кои се специфичните практики на управување со човечките ресурси и на кои начини функционираат во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија. Анкетата е наменета само за ВРАБОТЕНИ лица: ИТ професионалци, ИТ проект менаџери и HR менаџери.

  Линкот ќе го најдете тука:
  https://kwiksurveys.com/s/lhJHTV8q

  Анкетен прашалник за влијанието на специфичните практики на управување со човечките ресурси и на кои начини функционираат истите во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија.

  Ви се заблагодарувам за одвоеното време за одговарање на овој прашалник. Целта на прашалникот е да се испитаат и откријат специфичните практики на управување со човечките ресурси во домашните наспрема странските ИТ компании во Република Македонија.


  Вашите одговори ќе бидат анонимни, обработени и искористени за истражување како дел од магистерски труд.


  Однапред Ви благодарам за соработката.

  Поздрав и секое добро!
   

Сподели преку: