Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Мислење за предметот Теорија на Информации, го држат Бакева и АПМ по аудиториски, како се полага и тежина на матријал.Ми личи на веројатност 2.
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
17
Поени од реакции
4
Како оди постапката за менување на изборен предмет? Треба нешто да се уплаќа, да се пополнува барање, или?
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Која од Наташа Илиевска, Жанета Попоска и Билјана Тојтовска би била најдобар професор во однос на оценување по дискретна математика?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Мислење за Калајџиски Слободан - Основи на веб дизајн?
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
15
Поени од реакции
10
Дали некој кој го има слушано безжични и мобилни системи може да каже дали се важни аудиториските за слушање или можеме и сами дома бидејќи е многу лош терминот, во петок од 4 до 6. (n)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Која од Наташа Илиевска, Жанета Попоска и Билјана Тојтовска би била најдобар професор во однос на оценување по дискретна математика?
Само не Наташа.

Мислење за Калајџиски Слободан - Основи на веб дизајн?
Калајџиски е супер по било кој предмет.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Дали некој кој го има слушано безжични и мобилни системи може да каже дали се важни аудиториските за слушање или можеме и сами дома бидејќи е многу лош терминот, во петок од 4 до 6. (n)
:'([DOUBLEPOST=1551016334][/DOUBLEPOST]
Мислење за Калајџиски Слободан - Основи на веб дизајн?
По ОВД се мењаат професорите/асистентите секоја недела. Ќе ти предаваат и Арменски и Чорбев.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Decki najdobar profesor i asistent po AOK?
Јас сум презадоволен од проф Игор Мишковски, предобро објаснува. Исто така и неколку часа бев кај професорката Маги. И Маги преубаво ми објаснуваше. Нема да згрешиш кај нив двајца. Како што видов предаваат на постарите генерации меѓутоа КНИА и СИИСА имаат заедно часови и тоа значи дека ќе идат по иста програма.

Од асистентите само Моника држеше вежби лани. Моника многу лошо ми предаваше, на увид и наоѓав грешки во нејзиното оценување бидејќи ни самата не ги знаеше дел од работите. Правеше грешки на аудиториски ко прв пат да се среќава со работите. Би ви препорачал да ги разгледате помладите колеги/шки.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Мене воопшто не ми се свиѓаше начинот на кој предаваше, ко професор у средно. За ДМ најдобри асистенти според мене се Бојан и Емил.
Ни едниот ни другиот не држи вежби по новата програма за жал.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Mislenje za Metodija Jancheski - asistent po diskretna?
Да не испадне следново ко фалење, бидејќи знам други колеги имаат проблеми со ДМ, ама мене материјалот во најголем дел ми беше доста лесен и ептен брзо совладлив од предавања и вежби, така да и да не одев на предавања и вежби, а на некој и не одев, на некој и не внимавав многу, со убаво учење дома + решавање на тие од копирницата, предметот се положува без проблем...
Е сега мене Методија ми беше кул професор, иако Бојан и Емил ми беа доста подобри, појасно и поише објаснуваа за тапчовци, Методија многу брзаше. Памтам во 315 со тоа кредата, една задача за дваесет секунди ја решаваше, дури и си броеше еднаш на стоперка, е сега добра страна за мене, за некој и лоша, што човекот гледа стварно сите да научат по нешто, па те вади на табла секој час, ти објаснува пак ако не е јасно, ти се претставува како човек што најмалку би ти било глупо да го прашаш ако нешто не е јасно, иако рака на срце и Бојан и Емил не би било глупо да ги прашаш.
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
17
Поени од реакции
4
Мислење за Калајџиски Слободан - Основи на веб дизајн?
Искрено, за веб дизајн не е толку битно кој ти предава. Обично професорите се менуваат во текот на семестарот и секој предава по неколку лекции. Слободан беше прилично океј, само предаваше пола англиски-пола македонски.
Decki najdobar profesor i asistent po AOK?
Mene mi predavase Igor Mishkovski, mnogu detalno objasnuva i toa e super, ama i brza zoshto ne moze da stigne da predade se. Ako ne mozes da go sledish (jas najcesto ne mozev), epten si izguben. Ako mozes, top e.
Za asistent ja preporacuvam Aleksanda Kanevce, ama ne znam dali predava godinava[DOUBLEPOST=1551081733][/DOUBLEPOST]
Mislenje za Metodija Jancheski - asistent po diskretna?
Site se podobri od Ilinka (y)
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
6
Компјутерски компоненти и кај Коста и кај Андреја полагањето е на лист?
Оперативни системи - Димитрова Весна мислење?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom