Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
26 јануари 2012
Мислења
172
Поени од реакции
430
Мислев дека никогаш нема да прочитам вакво нешто :S
http://www.feit.ukim.edu.mk/fakultet/studii/ii-tsiklus-maghistierski/ii-tsiklus-studienti/studiski-proghrami/proiektien-mienadzhmient
На ова мислев, само сакав ако има некој што од таму што би одвоил време, да ми напеше збор два, како и да е, фала :)
Да не ви се мешам во темава веќе...:)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
18
Да си прашам јас шо изборни да земам летен семестар 4ти на ИКИ, совет некој?
Мерси
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Има слушано некој визуелно програмирање, да ми каже што-како се учи, кој предава, итн?
Размислувам да го одберам овој предмет семестаров, ми делува интересeн.
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Дали некој може да ми каже нешто поконкретно за професорката Катерина Хаџи-Велкова? Таа ни ја стаиле за математика 2 и се надевам дека е подобра од бабата :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Дали некој може да ми каже нешто поконкретно за професорката Катерина Хаџи-Велкова? Таа ни ја стаиле за математика 2 и се надевам дека е подобра од бабата :)
Таа е Санева, а само лоши работи имам слушано за неа :/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


When you see it, you'll shit bricks :pos:
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 11:34 ---
Дали некој може да ми каже нешто поконкретно за професорката Катерина Хаџи-Велкова? Таа ни ја стаиле за математика 2 и се надевам дека е подобра од бабата :)
Сите викаат за Санева дека била отров ама предаваше на моја паралелка Линеарни трансформации и после породилново ко поопуштена да делуваше. Секако, резултати од двата колоквиума негде на 16 јануари објави и усното се полагаше кога ќе и речеа, не праеше проблем.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Дали некој може да ми каже нешто поконкретно за професорката Катерина Хаџи-Велкова? Таа ни ја стаиле за математика 2 и се надевам дека е подобра од бабата :)
Јас ќе застанам во одбрана на Санева! До лани, Санева и парирала на Бабето. Сега е тотално сменета. Многу е фина, премногу! И не е воопшто строга... Сега за Линеарни трансформации дозволи на повеќе студенти да дополагаат за повисока оцена. Малку претерува со предавања, ама потоа дава нешто поедноставно на усното.
__________________________________________________________________________________________________________________________

Што е попаметно за 4-ти семестар (и полесно, секако, сакам малку рехабилитација после АСП):

А)
1. Визуелно програмирање
2. Надежност на системи

Б)
1. Приферии
2. Надежност

В)
1. Визуелно
2. Периферии
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Јас ќе застанам во одбрана на Санева! До лани, Санева и парирала на Бабето. Сега е тотално сменета. Многу е фина, премногу! И не е воопшто строга... Сега за Линеарни трансформации дозволи на повеќе студенти да дополагаат за повисока оцена. Малку претерува со предавања, ама потоа дава нешто поедноставно на усното.
__________________________________________________________________________________________________________________________

Што е попаметно за 4-ти семестар (и полесно, секако, сакам малку рехабилитација после АСП):

А)
1. Визуелно програмирање
2. Надежност на системи

Б)
1. Приферии
2. Надежност

В)
1. Визуелно
2. Периферии

Јас би го заокружил одговорот под В. :)
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Добар предмет е визуелно, мене ми предаваше Ѓорѓевиќ, а асистент му беше Томче Делев. Лани се учеа Microsoft Foundation Classes, али оваа година мислам дека Томче рече во план им е Qt да предаваат. Интересен предмет е, се прават некои прости десктоп апликации у C++ и на крај треба семинарска да се направи...не ми текнува само дали беше со фиксен рок како по интернет програмирање :S
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Јас ќе застанам во одбрана на Санева! До лани, Санева и парирала на Бабето. Сега е тотално сменета. Многу е фина, премногу! И не е воопшто строга... Сега за Линеарни трансформации дозволи на повеќе студенти да дополагаат за повисока оцена. Малку претерува со предавања, ама потоа дава нешто поедноставно на усното.
__________________________________________________________________________________________________________________________

Што е попаметно за 4-ти семестар (и полесно, секако, сакам малку рехабилитација после АСП):

А)
1. Визуелно програмирање
2. Надежност на системи

Б)
1. Приферии
2. Надежност

В)
1. Визуелно
2. Периферии
А
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Иако имам слушано лоши работи за ТУнеска сакам да слушнам и ваше искуство :D Не ми се верува дека после толку среќа со професорите и асистентите по математика, за последната математика ми ја ставија оваа. Што е толку лоша???
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Иако имам слушано лоши работи за ТУнеска сакам да слушнам и ваше искуство :D Не ми се верува дека после толку среќа со професорите и асистентите по математика, за последната математика ми ја ставија оваа. Што е толку лоша???
Јас баш убаво поминав кај Тунеска, дури и усното не го полагав... :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како може Тунеска од усно да ослободи некого? :S

Иначе, колоквиум по ОЕТ во Битола. It makes me wanna cry.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom