Факултет за Електротехника и информациски технологии

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
па малку брза е зајкова ама затоа најдобро предава и секогаш е спремна да ти помогне во врска со некоја задача (дури и кога не и е термин за консултации )
решавај ги "домашните задачи" и ако имаш време можеш да ја разгледаш и збирката од професорките ( ако ти е за математика 1 ) , и нема да имаш никаков проблем за да положиш ,па дури и за висока оценка
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И јас сум кај Зајкова, презапишан ми е предметот. Кажи ми само дали замара со усно, жити верата, зошто кај оваа Тунеска се осеќав на моменти дека сум на Филозофски :cuc:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
И јас сум кај Зајкова, презапишан ми е предметот. Кажи ми само дали замара со усно, жити верата, зошто кај оваа Тунеска се осеќав на моменти дека сум на Филозофски :cuc:
Незнам шо предмет слушаш не прочитав, но јас полагав усно Дискретна Математика кај Зајкова...жената за 6ка поставува ептен банални прашања, уопште не прави проблеми ...а за повисока ке те испитува подолго време. Но пред се доста фер и коректно се однесува со студенти.

hope i helped
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Искуства со Санева по Линеарни трансформации плс;)
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
Фил Ајви напиша:

fuck yeah собирање и множење на вектори :icon_mrgr:

Ова математикава само на почеток лесно да не подлажат да останеме што повеќе? :pos:

Има некој од форумов во В група или слабо?
Јас сум во група В, колега. :)
Мене повеќе така ми личеше настапот на проф. Спасевска по Физика 1, тоа ми личеше на подлажување. Мислам дека ќе имаме маки кај неа.
И јас сум група В колеги :)
 
A

apidrone

Гостин
Искуства со Санева по Линеарни трансформации плс;)
:pos:
Ако можеш префрли се кај Бучковска. Санева ненормално многу бара теорија, и тоа детално, небаре раскажуваш дело на Балзак.
--- надополнето: Sep 22, 2011 11:02 PM ---
Дај некој шо е на Веб дизајн нека каже шо е финтава со домашната :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Дечки, шо имате да кажите за Љупчо Арсов и Коста Митрески? Добри? Лоши?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Шо ти предаваат?
Нишо, али ги донесоа на УИСТ (Охрид). Физики ќе предаваат. Арсов ќе предава Физика 1 (прва година), Коста ќе предава Електромагнетизам (трета година изборен).
 
A

apidrone

Гостин
Нишо, али ги донесоа на УИСТ (Охрид). Физики ќе предаваат. Арсов ќе предава Физика 1 (прва година), Коста ќе предава Електромагнетизам (трета година изборен).
Коста не ми предавал, Арсов да. Типот со неговите предавања е бетер од дијазепам, може максимално да те успие. Го знае тоа што го предава (што е доста важно), али динамиката на предавање му е преслаба (што е исто така важно). Ако има асистент, од него ќе зависи оценката, овој не се замара.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
:pos:
Ако можеш префрли се кај Бучковска. Санева ненормално многу бара теорија, и тоа детално, небаре раскажуваш дело на Балзак.
:pos:Тие го имет Аристотел. Сепак ме чудит пошо та настапи демек само од тетратка ќе барала теорија, истото го кажвит секојпат или мојт да е психички препородена после боловање :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
не именувам која професорка е ама имаше ситуација во која не слушна убаво што и кажа студентот и му вика: А?!, треба молам, ај разбирам и што/како... ама А?! :eek:
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
:pos:
Ако можеш префрли се кај Бучковска. Санева ненормално многу бара теорија, и тоа детално, небаре раскажуваш дело на Балзак.
--- надополнето: Sep 22, 2011 11:02 PM ---
Дај некој шо е на Веб дизајн нека каже шо е финтава со домашната :)
Да направиш персонална веб страна ви е домашното?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom