Факултет за Електротехника и информациски технологии

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Јас би рекла универзитет во факултет :icon_lol: Иначе трудна е или онака си е дебела? :/
Била трудна сеа се породила, сеа се враќа у форма :).

мене ми е јолеска тунеска асистент...
any advice?
Мене ми нема предавано, али на многу мои другари им предаваше, и они увек вежбаа нешто посебно и секогаш различни колоквиуми и испити имаа. Советот е сегде ист, учи по нејзината книга и земи една збирка задачи и решавај од неа, чисто колку за да ги укопчаш задачите (збирките се боље од скриптите пошто у збирка почнуеш од просто и идеш накај по зезнати задачи, а у скриптите ви даваат какви очекуваат да знаете).

може некој да ми каже кои збирки ми се потребни за математика 1 кај марија кујунџиева?!
Види погоре.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
459
Поени од реакции
48
Ајде некој колега ако може да ми прати Клуч за Веб Дизајн за ТК/Инфо
 
B

BBlisto

Гостин
Ај некој од постариве колеги ако сака да каже нешто повеќе за тие што се организаците BEST, IAESTE, EESTEC, кое што е, и дали вреди да се зачлениш во некое од нив...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Распоредов е ......... зошто воопшто не разделија ТК и КСИА на ОМТ????????
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
"Добро" е.Разделени се групите на ИКИ2 и КСИА.ИКИ ја добија Бучковска. :uvo:
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Некој да не ги имат презентациите на Power Point од Грчев по Основи на електротехника 1?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не се снаоѓам со странава, кај да видам кога иам лабараториски по кој предмет и да треба да имам?
ИНФО - прва година.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Кујумџиева е сеуште по стариот принцип на полагање сите на испит или што е работава ?! Скриптата ни ја дава више една недела а кога ја напнавме да ни ги даде презентациите не дриблаше 3 часа `ќе ви ја ставам на usb` за на крај (како што очекував) да не испадне ништо од тоа.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
@korun: Презентациите од предавања по Основи на електротехника 1 и 2, ниту Грчев, ниту Кацарска, ниту Арнаутовски-Тошева не ги даваат на студенти (не знам се уште зошто е тоа така).
@statusQuO: Рано е уште за лабораториски вежби, обично почнуваат недела-дена пред првата колоквиумска недела (по некои предмети и после колоквиумската). И нема да бидат термините истакнати на овие распореди. Обично ги има термините и списоците кај соодветните лаборатории, ама како што веќе кажав, рано е.
@Drama Queen: За Кујумџиева, напнувајте, гњавете, стојте на глава, само земајте ги навреме материјалите за усно, оти ако чекате неа да и текне, ќе ги добиете неколку дена пред колоквиум. А усното кај неа е живо тупење и е доста обемно.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Некој да не ги имат презентациите на Power Point од Грчев по Основи на електротехника 1?
Можеш да ги земеш на пауза, како лани што направија некои мои колеги ... он беше во кабинет, си ставија усб и си ги префрлија ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom