Факултет за Електротехника и информациски технологии

Х

Ханзо

Гостин
И јас така мислам, плус ќе се пријават еден куп луѓе, а во огромни групи ништо не се работи :toe:
Ова ќе го осетиш кога ќе ве лупнат 100 луѓе во една просторија без доволно столчиња, па кој ќор, кој глув што имал среќа да седне позади...прв семестар е пекол. Во втор веќе се расчистува гужвата, кој се откажал, кој отишол на Машински, кој на Инфо. Во втора година веќе има атмосфера за работа, но не и на ИКИ, таму уште се по 100 души во просторија.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Ма не идете на подготвителните што се, џабе фрлени пари се.
 
Член од
28 октомври 2008
Мислења
74
Поени од реакции
1
епа идни колеги да не одиме на подготвителни а? ама физика мислам добро ќе дојде :toe:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Другариве што беа на подготвителните, ама баш ништо не се подготвија:)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
56
Поени од реакции
5
Ајде ако има некој од Енергетските насоки шо имал мерења во електротехника од Владимир Димчев, барам испитни од последните 3/4 испити или некое од теоретските прашања. Полагам у среда па да знам од прилика шо има почесто.

Thx....
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
А овие курсеви што ги спомнувате кој ги држи, некој од асистентите или онака некој и дали се држат на факултетот? Јас сакам да одам на тој по физика бидејќи доста испуштив од материјалот во 3та и 4та година....
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
А знаеш ли дали има голема заинтересираност КОЛЕГА :):wink:
Па јас ги предадов документите на вториот ден попладне , и имав број 364, така да од тие 360 души 200 од прилика конкурирале за ИКИ , на КСИА обично има помала заинтересираност, иначе оценките ми се шаренило некаде 65 бода максиум па ќе видиме...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
А овие курсеви што ги спомнувате кој ги држи, некој од асистентите или онака некој и дали се држат на факултетот? Јас сакам да одам на тој по физика бидејќи доста испуштив од материјалот во 3та и 4та година....
Јас не бев на овие предавања, но ми кажаа дека физика ако си испуштил во средно, на овие неколку часа можеш доста да надоместиш и дури работите ќе ти бидат појасни кога ќе почнеш со материјалот во прва. Предавањата ги држат професорките по физика.


А постарите да ги известам дека можно е да има казнена, после 26ти ќе се знае сигурно. :smir:
 
Член од
12 мај 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
дали некој знај кога точно почнуваат курсевите кај треба да се пријавиме и што се е потребно за пријавување.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Дечки, резултати че имаме понеделнички? Иначе пишав ИКИ, ма шта буде нека буде!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас ќе се избацам со еден небруцошки муабет.

Ко ќе излезит инфо за казнена, без разлика дали позитивно или негативно, молам да ми го проследите на профил или во сандаче. Киска. :)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Ајде колеги ви пожелувам многу среќа (бидете сигурни дека ќе ви требит) и нека ви бидит со лесно. Се гледаме од септември по ходницине и во бифе. Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom