Факултет за Електротехника и информациски технологии

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Кои се условите за запишување 2ра година?
Обично условот за да не запишуваш година пак(или барем да не запишуваш зимски семестар пак) е да имаш положено 50% од предметите(од тој семестар) , И 50% од задолжителните предмети..
Не знам како идат кредитиве од нова програма, но од електротехника, мат 1, физика 1 и програмирање 1(мислам дека така ви е прорамата), треба да положиш 3(пошто јазикот ти е изборен) .
А за документи и такви глупости,ќе ти требаа се што правеше за запишување втор семестар сосе анкетен лист од државна статистика...
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Обично условот за да не запишуваш година пак(или барем да не запишуваш зимски семестар пак) е да имаш положено 50% од предметите(од тој семестар) , И 50% од задолжителните предмети..
Не знам како идат кредитиве од нова програма, но од електротехника, мат 1, физика 1 и програмирање 1(мислам дека така ви е прорамата), треба да положиш 3(пошто јазикот ти е изборен) .
А за документи и такви глупости,ќе ти требаа се што правеше за запишување втор семестар сосе анкетен лист од државна статистика...
Значи за запишување на трет семестар улога играат предметите од прв, а за четврт овие од втор семестар?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Да, прилично така.
Удри му есап, за некои предмети има предуслови.... други предмети што треба да ги слушаш/положиш за да може да ги запишеш
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Мислење за ТКИИ? Ви благодарам :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
283
Поени од реакции
443
Мислење за ТКИИ? Ви благодарам :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нема жив чоек на тој смер, али затоа тие малку шо се таму се спријателуваат со професорите и минат доста лесно
 
Член од
2 декември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Нема жив чоек на тој смер, али затоа тие малку шо се таму се спријателуваат со професорите и минат доста лесно
Вреди ли да се упише? Колку сака нека има луѓе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 април 2020
Мислења
23
Поени од реакции
7
Има некој што студира ТКИИ да го прашам нешто?:)
 

GlaDOS

Surreal Fag
Член од
27 март 2012
Мислења
141
Поени од реакции
38
Здраво, дали некој што го има слушано предметот компајлери може да сподели материјали?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво дечки, ако може некој да ми каже што студира на ФЕИТ, ако го паднам Математика 1 сега во септемврискава сесија дали ќе може да го полагам на казнената ден сесија?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Здраво дечки, ако може некој да ми каже што студира на ФЕИТ, ако го паднам Математика 1 сега во септемврискава сесија дали ќе може да го полагам на казнената ден сесија?
Koга ќе паднеш предмет(најчесто задолжително) на последната сесија, може да идеш на казнанената(пред семестарот летен/зимски во кој што го имаш слушано предметот). Можеш само 1 предмет на казнена да идеш. Уплаќаш 1200 денари на факултет, 50 на админ такса на уплатница.
 
Член од
20 август 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите .
Сакам да се запишам на ФЕИТ .Би можел ли некој од вас да ми каже нешто повеќе за ЕАОИЕ?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Здраво на сите .
Сакам да се запишам на ФЕИТ .Би можел ли некој од вас да ми каже нешто повеќе за ЕАОИЕ?
Учиш општо за енергетика, контролни уреди, управување со електромотори и нивни погони, како и за обновливи извори.
Нема што многу да се каже.
Првата година ипол (3 семестри) мислам дека се стандард за сите. После тоа имаш тапа напорни предмети. Потоа релативно полесни во 4рта....
Иначе сега има да има нова програма, па уште помалце знам за тоа...
 
Член од
19 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Знае ли некој да ми каже како е enrolment key за Андроид програмирање, Основи на WEB програмирање и Математика 3?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
Некој што држи приватни часови електротехника/основи на електрични кола?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom