Факултет за Електротехника и информациски технологии

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Демијан, 29 декември 2007.

 1. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  2.773
  Допаѓања:
  1.984
 2. okcomputer

  okcomputer

  Член од:
  30 септември 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  За втор семестар што е полесно, структури со програмирање или пиа2 ако стваарно не ми иде програмирање?
  И совет за другите изборни, што е најлесно и најкорисно?
   
 3. beaverknight

  beaverknight ћ

  Член од:
  16 септември 2015
  Мислења:
  1.701
  Допаѓања:
  4.017
  што смер си?
   
 4. okcomputer

  okcomputer

  Член од:
  30 септември 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  еаоие
   
 5. beaverknight

  beaverknight ћ

  Член од:
  16 септември 2015
  Мислења:
  1.701
  Допаѓања:
  4.017
  пиа 2
  мат лаб не ти треба, материјали се препорачува за тој смер.
  од другиве два моеш да бираш, ниту еден не е тежок, компјутерски има помалку замарање од презентациски.
   
 6. Dimitar171

  Dimitar171

  Член од:
  17 август 2011
  Мислења:
  3.465
  Допаѓања:
  3.439
  Матлаб не му треба? Дали ќе го научиш сеа или покасно во матлаб ќе работиш дур да дипломираш.
   
 7. Mongoli

  Mongoli

  Член од:
  1 септември 2013
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  2
  казнена сесија ќе има за предметиве од летен семестар?
   
 8. okcomputer

  okcomputer

  Член од:
  30 септември 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  Здраво, за запишување на летен семестар пишува дека треба да се испринта интерен пријавен лист од iknow, ги запишав предметите на iknow ама што уствари треба да испринтам?
   
 9. singsing

  singsing

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  245
  Допаѓања:
  92
  кој предмед е најлесен и има најдобар професор/професорка од веројатност , дискретна или машинско учење
   
 10. Shakespear

  Shakespear Ова е мојот вистински облик!

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  12
  Таа табелата каде што ти се запишани предметите треба да ја испринташ.
   
 11. kala15

  kala15

  Член од:
  7 септември 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали има некој од постарите колеги да ми каже кој предмет од 6 ти семестар е полесен за положување Електрични мотори или Ниско напонски инсталации и осветление?
   
 12. Mongoli

  Mongoli

  Член од:
  1 септември 2013
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  2
  Мислење за предметот РАЗВОЈ НА СЕРВИСИ И АПЛИКАЦИИ ВО ТЕЛЕКОМУНИКАЦИИТЕ? Тежок ли е, што се учи поточно?Секоја информација е добредојдена.
   
 13. минмм

  минмм

  Член од:
  23 декември 2015
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  1
  cetvrt semestar telekomunikacii koj e najlesen izboren
  1.kompjuterski arhitekturi
  2.diskretna matematika
  3.verojatnost i statistika
  4.razvoj na servisi i aplikacii vo telekomunikaciite
  5.numericki metodi za inzineri
   
 14. okcomputer

  okcomputer

  Член од:
  30 септември 2016
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  0
  електротехника 1 за на испит што најачесто се паѓа и задачи и теорија?
   
 15. advanced

  advanced

  Член од:
  18 април 2014
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  0
  Продавам учебник по Основи на електротехника 2 од Леонид Грчев, исто и збирка од П. Врангалов,М. Кацарска, В.Арнаутовски-Тошева како и решени испитни задачи. Исто така и Збирка решени задачи по Физика 2 од Мицевски и Фукарова и решени испитни задачи. Заинтересирани пишете во инбокс.
   

Сподели преку: