Факултет за Електротехника и информациски технологии

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.111
Поени од реакции
8.899
Zdravo na site. Interesni master programi za studenti so elektro fakutet i energetski nasoki.
https://www.facebook.com/events/785556631594804/

Sreda i cetvrtok ke ima prezentacii na programite od InnoEnergy i moznostite za stipendiranje
Jas sum momentalno na edna od nivnite master programi. Ako ve interesira povekje, slobodno kontaktirajte me.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Ве молам пишете ми - Како се вика и што предава овој професор?
http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=115670#.WDgQj7meZoc

Во оваа видео еден професор тврди дека сте уштеделе 50% за парно
Ако е тоа вистина сигурно сте мрзнеле.
Затоа ве молам да ми пишете како се вика и што предава овој?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Ве молам пишете ми - Како се вика и што предава овој професор?
http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=115670#.WDgQj7meZoc

Во оваа видео еден професор тврди дека сте уштеделе 50% за парно
Ако е тоа вистина сигурно сте мрзнеле.
Затоа ве молам да ми пишете како се вика и што предава овој?
Димитар Ташковски од Институт за електроника, предава(ше) електрични кола и дигитално процесирање на сигнали, од тоа што знам.
Додека студирав беше и продекан за финансии, сега гледам дека станал декан. Моето скромно искуство со него е генерално коректно, на пример за разлика од неговиот претходник (сега веќе поранешниот декан) кој позади сета таа маска на коректност, не пропушташе прилика да се иссмева со се што не е автоматика и роботика.

Околу мрзнењето, во 2014-2015 имаше одредени простории и периоди во кои се мрзнеше заради „технички зафати“, особено во, да ги наречеме, периферните простории како бараки и делови од анексот. Сега не знам како е.
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Димитар Ташковски од Институт за електроника, предава(ше) електрични кола и дигитално процесирање на сигнали, од тоа што знам.
Додека студирав беше и продекан за финансии, сега гледам дека станал декан. Моето скромно искуство со него е генерално коректно, на пример за разлика од неговиот претходник (сега веќе поранешниот декан) кој позади сета таа маска на коректност, не пропушташе прилика да се иссмева со се што не е автоматика и роботика.

Околу мрзнењето, во 2014-2015 имаше одредени простории и периоди во кои се мрзнеше заради „технички зафати“, особено во, да ги наречеме, периферните простории како бараки и делови од анексот. Сега не знам како е.
нормално ќе се исмева, КСИАР masterrace
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Нема некоја разлика во мрзнењето,главната зград е малце потопла од кога ја реновираа фасадата па може тука им се заштедите. Анексот си е стандард ладен.
 
Член од
30 септември 2016
Мислења
42
Поени од реакции
1
Освен Емилија, некој друг шо држи часови електротехника има?
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Што предмети треба да полагам матура екстерно и интерно? Има ли некои предмети кои задолжително ги бараат? Исто така, сакам да прашам дали и проектната задача влијае врз уписот?Фала унапред.
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Што предмети треба да полагам матура екстерно и интерно? Има ли некои предмети кои задолжително ги бараат? Исто така, сакам да прашам дали и проектната задача влијае врз уписот?Фала унапред.
matematika a fizika ili informatika e preporaclivo i samo ocenkata vlijae od proektnata zadaca
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Што предмети треба да полагам матура екстерно и интерно? Има ли некои предмети кои задолжително ги бараат? Исто така, сакам да прашам дали и проектната задача влијае врз уписот?Фала унапред.
Најдобро земи математика и англиски од екстерни. Интерниот предмет може кој било да биде. Само оценката се гледа од него и од проектната; не е битна темата.
 
Член од
1 септември 2013
Мислења
30
Поени од реакции
2
Кога професорите ќе даваат потписи во индекст? оваа недела или другата?
 
Член од
30 септември 2016
Мислења
42
Поени од реакции
1
Кога обично во јануари се полагаат испитите за прв семестар ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom