Факултети за Информатика надвор од Македонија ?

Член од
14 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
17
Би сакал да се запишам на некој факултет по Информатика надвор од Македонија... На пример во Франција(но да се студира на Ангиски јазик) или во Англија или од некои поразвиените Европски земји.

Доколу сте запознаени со некој таков факултет или имате некаква информација, би ве замолил да ја споделите :)

Условот ми е да се студира на Англиски јазик и цените да не се ненормални... благодарам за сите одговори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom