Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.469
Аа дада Гојдовача е мене Кирил ми беше во глава затоа се збунив. Ја најдов на ИТ форумот пошо барам од било каде да земам PC ама не се разбирам многу па што и да мернам замарам тука наместо да седнам и да се начитам шо како иде..

Ништо тогаш back to step 1, ќе барам нешо подобро
Ќе се начекаш цените се ептен напумпани а графички неможеш да најдеш никаде.
 
Член од
8 август 2016
Мислења
28
Поени од реакции
12
Дечки се надевам последен пат ве замарам за совет бо врска со купување PC. Кој од овие конфигурации се исплаќа највише? Буџет ми е 80к ама нормално ако многу менува можам да додадам. Многу има разлика од AMD конфигурацијата што е 60к и 80к од овие?
 

Attachments

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.469
Дечки се надевам последен пат ве замарам за совет бо врска со купување PC. Кој од овие конфигурации се исплаќа највише? Буџет ми е 80к ама нормално ако многу менува можам да додадам. Многу има разлика од AMD конфигурацијата што е 60к и 80к од овие?
За работа ти треба или за гејминг.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.469
Строго за гејминг за нишо друго нема да го користам
Screenshot_20210322-133241_Chrome.jpg Screenshot_20210322-132924_Chrome.jpg
Графичка на ит форум ќе најдеш 2060 ка или 2070 ка или ако најдеш од новите 3060 TI уште подобро.
За склопување ко лего коци е имаш видеа на јутуб.
 
Член од
8 август 2016
Мислења
28
Поени од реакции
12
Прегледај го приврзокот 288998Прегледај го приврзокот 288999
Графичка на ит форум ќе најдеш 2060 ка или 2070 ка или ако најдеш од новите 3060 TI уште подобро.
За склопување ко лего коци е имаш видеа на јутуб.
Фала ти многу друже. Вака и поефтино ќе ме фати, а ко шо гледам и подобро. Посебно напојувањето. За склопување ме потценуваш шо идиот сум ама ќе пробам. Wish me luck па ќе ви пишам шо сум направил :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.469
Фала ти многу друже. Вака и поефтино ќе ме фати, а ко шо гледам и подобро. Посебно напојувањето. За склопување ме потценуваш шо идиот сум ама ќе пробам. Wish me luck па ќе ви пишам шо сум направил :)
Заборавив да пишувам уште за кулер у нексио имаш artic freezer duo околу 2500 е ќе заврши работа за тој процесор.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Графичка на ит форум ќе најдеш 2060 ка или 2070 ка или ако најдеш од новите 3060 TI уште подобро.
За склопување ко лего коци е имаш видеа на јутуб.
Ќе најде можеби ама кога ќе ја види цената ќе му преседне.
 
Член од
22 февруари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво дечки, ако може да препорачате конфигурација докај 500-550€, за гејминг ми е повише, но не за hardcord гејминг.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.469
Здраво дечки, ако може да препорачате конфигурација докај 500-550€, за гејминг ми е повише, но не за hardcord гејминг.
Може ама за година или 2 ќе треба да ја појачуваш.
И ако можеш да најдеш графичка на старо што не е користена за мајнинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom