Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

Член од
11 април 2012
Мислења
3.087
Поени од реакции
2.960
Продавам половна графичка, цена 120€ не е фиксна. Не е користена за копање исклучиво за гејминг
Nvidea TNT 2
Ако некој е заинтересиран слободно ПП
Познатите игри (unreal tournament, age of empires II, commandos и остали) спијат на неа со хај сетинзи
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
3.785
Поени од реакции
3.468
Продавам половна графичка, цена 120€ не е фиксна. Не е користена за копаме исклучиво за гејминг
Nvidea TNT 2
Ако некој е заинтересиран слободно ПП
Познатите игри (unreal tournament, age of empires II, commandos и остали) спијат на неа со хај сетинзи

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Продавам половна графичка, цена 120€ не е фиксна. Не е користена за копање исклучиво за гејминг
Nvidea TNT 2
Ако некој е заинтересиран слободно ПП
Познатите игри (unreal tournament, age of empires II, commandos и остали) спијат на неа со хај сетинзи
Замена за една вреќа брашно?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
801
Поени од реакции
497
Иако многу сакам Интел да го возврати ударот, тешко тоа да се случи наскоро. User benchmark е крајно не меродавен и пристрасен
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.785
Поени од реакции
3.468
Иако многу сакам Интел да го возврати ударот, тешко тоа да се случи наскоро. User benchmark е крајно не меродавен и пристрасен
Сите сакаме Интел да го возврати ударот и да биди конкурентен, ама реално нема логика да му пркоси на 5900X. Како што гледав некои германски бенчмарзи не е конкурентен ни со 5800X.

Ќе видиме, цената е гејм-чејнџер.
 
Член од
8 август 2016
Мислења
28
Поени од реакции
12
Дечки знам дека ми кажавте да почекам ама не се чека у пм. Дали оваа конфигурација е ок за парите (64000ден)?
 

Attachments

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.841
Поени од реакции
23.733
Дечки знам дека ми кажавте да почекам ама не се чека у пм. Дали оваа конфигурација е ок за парите (64000ден)?
Гојдовача?
Толку е. Мада ја не би зимал таков тиња рам и би размислил и за напојувањето.
 
Член од
8 август 2016
Мислења
28
Поени од реакции
12
Гојдовача?
Толку е. Мада ја не би зимал таков тиња рам и би размислил и за напојувањето.
Склопен комплет да кеш е цената ако добро те разбрав. Твој совет е дека не вреди да го земам со тоа напојување и рам?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.841
Поени од реакции
23.733
Склопен комплет да кеш е цената ако добро те разбрав. Твој совет е дека не вреди да го земам со тоа напојување и рам?
Мој совет е кога веќе се даваат 1100 евра да се земе подобро напојување и рам.
Не зборев за комплет/кеш туку од каде ти е понудава, дали ти е од Гојдо?
 
Член од
8 август 2016
Мислења
28
Поени од реакции
12
Мој совет е кога веќе се даваат 1100 евра да се земе подобро напојување и рам.
Не зборев за комплет/кеш туку од каде ти е понудава, дали ти е од Гојдо?
Аа дада Гојдовача е мене Кирил ми беше во глава затоа се збунив. Ја најдов на ИТ форумот пошо барам од било каде да земам PC ама не се разбирам многу па што и да мернам замарам тука наместо да седнам и да се начитам шо како иде..

Ништо тогаш back to step 1, ќе барам нешо подобро
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.785
Поени од реакции
3.468
Аа дада Гојдовача е мене Кирил ми беше во глава затоа се збунив. Ја најдов на ИТ форумот пошо барам од било каде да земам PC ама не се разбирам многу па што и да мернам замарам тука наместо да седнам и да се начитам шо како иде..

Ништо тогаш back to step 1, ќе барам нешо подобро
Браво што можите да си најдите нешто „добро„
За мене моментално нема ништо добро (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom