Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

Член од
27 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво на сите, ако може мала помош од вас,
Може ли препорака за десктоп компјутер за бучет околу 20.000 ден, со цел да искоритам максимум кешот.
извинете за почетничко прашање, би ми значел вашиот одговор.
Фала ви многу.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.013
Поени од реакции
750
Пиши за која потреба ти го треба и дали имаш монитор или не.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.903
Поени од реакции
20.253
Здраво на сите, ако може мала помош од вас,
Може ли препорака за десктоп компјутер за бучет околу 20.000 ден, со цел да искоритам максимум кешот.
извинете за почетничко прашање, би ми значел вашиот одговор.
Фала ви многу.
1592725961507.png
 
Член од
27 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Пиши за која потреба ти го треба и дали имаш монитор или не.
Да, имам монитор.
Скоро започнав да се занимавам со програмирање,
тоа ми е примарно.
Автоматски споено мислење:

фала ти многу
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.013
Поени од реакции
750
Би требало да ти заврши работа конфигурацијата погоре само кога ќе дојдеш до некој денар повеќе додади рам меморија уште една плочка дуал чанел подобро ќе работи компјутерот.
 
Член од
27 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0коментар за ова ако може.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.013
Поени од реакции
750
Би ти препорачал да си го склопиш сам поевтино ти искача ако незнаеш има турториали .
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.847
Поени од реакции
2.637коментар за ова ако може.
Бараш совет па постираш да не речам глупости. Не ни отворив да видам цената, ама боље земи raspberry pi 4 со 8гб моделот околу 7000 денари ќе ти искочи. Чим имаш монитор за програмирање мака нема да видиш со него
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.903
Поени од реакции
20.253
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
7.011
Овај лаптоп ми е на радар за купување, ако го примети некој нека кажи :)
Гледам ќе го има во Србија, па можи ќе стаса и кај нас.


Тест

Исто ако има некој друг добар AMD 4800U Asus, Lenovo, Dell, лаптоп кај нас нека дај линк или инфо.
 
Последно уредено:

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.402
Поени од реакции
3.621
Овај лаптоп ми е на радар за купување, ако го примети некој нека кажи :)
Гледам ќе го има во Србија, па можи ќе стаса и кај нас.


Тест

Исто ако има некој друг добар AMD 4800U Asus, Lenovo, Dell, лаптоп кај нас нека дај линк или инфо.
Шо ти бе треба на тебе 8/16 core/treads процесор на тебе? За youtube и kajgana samo, a?
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
488
Поени од реакции
379
Прашај во Аитоникс. Тие може и да имаат веќе нови модели Леново.

Sent from my Redmi
 
На врв Bottom