Факти за #влијателните

  • Креатор на темата Moon Child
  • Време на започнување
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
331
Од ова шо го прочитав ќе речам дека на тешки дроги е младинава. Изгледа дека Twitter ти било установа каде #влијателниве кои цел живот немале никакво влијание ни нашколо ни во маало ни во друштво, лечат трауми и последици од минатото па си изиграваат императори, цареви, кралеви па дури и богови на нивните следачи и се шо ќе твитнат е возвишено, свето или така нешто слично ко послание од Бога со 140 букви. Ко ќе си ги видам мојве твитој сега гледам колку сум бил демоде, ич не сум во тренд во последно.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
25 страни напредок откако си легнав... па ова не се случило одамна бе :D

Demi__God ај првин едно прописно добредојде на кајгана, вчера бев видно потресен xD и во афект, останаа куп работи нерасчистени меѓу кои и тоа како почна се вчера, како еден од тие кои прв и се ссна на румшангла да прекине со глупата поделба на форумџии и твитерџии мислам дека си бев фина причина да почнат и едните и другите, понатаму работата ја влоши една друга тетка која ми продаваше ум скриен во порака дека форум е само за имбецили итн, незнам кој ја банирал од тука ама сигурен сум дека ако дојде ќе се увери дека баш и нема некои идиоти тука.


И ко за крај, 140 карактери не е никаква мерка за тоа дали некој е паметен или не, реплај копче не е дискриминација и одлика на ретардираните по твитер.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.560
Е значи многу сте станале фини, 40 страници читав лигушења и испадот на брн ми беше дефинитивно најсмешен :D
Дечки од твитер добро дојдовте на Кајгана, јас сум во одбор за пречек па имајте пријатен престој. Само не ве очекував вас овде, има таму на твитер два три лика кои би сакала да ги видам на темава како ќе се снајдат али ајде здравје.
Озбилно вие за анал зборите во подфорум љубов и секс, не ви е срам?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ќе можат да се снајдат меѓу глуп народ кој се изразува во реченици подолги од 140 карактери?


За нив посебно добредојде ќе има
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Повеќе од смешна е дискусијава,нит некој нормален на твитер ќе се осети навреден за хејтање "влијателни" нит па од форумов треба да ги брецне ако два три лика од твитер ја захејтале кајгана.Пијте сок и уживајте,на мој рабуш.
--- надополнето: 11 февруари 2013 во 10:23 ---
За да не сум офтопик, факт.. факти.. мм, факт е дека навистина уште незнам што е фората со $влијателните.
Имаш иљаду фолоуерс на твитер?Немаш,епа коа ќе имаш ќе те видам како ќе се осеќаш влијателен у град,пошто сите те знаат :) #хехе малце хејт
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.293
Поени од реакции
10.266
Еден коментар до твитерџииве,се надевам ќе има НАД 140 БУКВИ и нема да бидам многу вулгарен

Да ви се изнамочам на тоа паметот што го имате и на тоа сајтот глуп твитерашки кај што турате тараби.Пример : Јадам во #Anja,се шишам кај #Dadar и му го пушам, Им се серам на кретениве од #kajgana.Премногу егоистично место, со премногу идиоти и премногу идиотски постови.Јадете гомна за хуманост,кој што повеќе направил ? Ај ако не утре сите кај стоилко на тоа клупите да ги мериме куровите на кој му е поголем.Друга работа,на тоа ебаниот сајт не можеш никако да научиш нешто добро туку тоа ти е брат сајт со „паметни шеги“ кои би те направиле главен фраер у друштво,акординг ту ју твитерџии.Сте се фатиле за кајгана ? Па чоече да беше малце попаметен ќе знаеше дека Чек дис Аут е сеирџиски подфорум за јадење трици,имаш уште триста милион теми каде што можеш да сретнеш работи и искуства на луѓе кои што ќе ти помогнат некогаш.И да не лижам гз на кајганџииве зошто и тука има одвратни фаци кои не би сакал никад да ги сретнам у животот,ама форумов е каде каде подобро место за ќиснење и смеење отколку твитерон.Поздрав и да им го натопорам на тоа влијателните пички меѓу копаните.

Едит:

И едно прашање за влијателните.На што ејакулирате повеќе, ретвит или фејворит ?
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
3
Е значи многу сте станале фини, 40 страници читав лигушења и испадот на брн ми беше дефинитивно најсмешен :D
Дечки од твитер добро дојдовте на Кајгана, јас сум во одбор за пречек па имајте пријатен престој. Само не ве очекував вас овде, има таму на твитер два три лика кои би сакала да ги видам на темава како ќе се снајдат али ајде здравје.
Озбилно вие за анал зборите во подфорум љубов и секс, не ви е срам?

Извини... се генерализираше увелико :)
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
3
а за Шкорпион се глеа да није наш меџу нама од авијон :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484
Овој па најsвер, нов и таму, нов и тука и туку слетувај ко падобран и карај се, а нити знае што е работата ниту ништо.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
3
Овој па најsвер, нов и таму, нов и тука и туку слетувај ко падобран и карај се, а нити знае што е работата ниту ништо.
не бре...рековме не се караме веќе :) ... плус ни должите за рејтинг :) ... и плус ни должите за некои фаци од нафталин шо ви ги извадивме :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Наскоро ќе отвориме тема „Факти за #влијателните и #форумџиите“ и ќе ја испромовираме во ЧДА на форумов и на Твитер.
Станува збор за тема на која ќе бидете сведоци на најкрвавата пресметка меѓу овие две групи, односно - крводарителска акција со име кое ќе ги привлече и двете страни. Ако не видам подеднакво голем одзив како мерењето пениси на темава и напишани 30 страни за 12 часа, дефинитивно губам надеж и од Твитер и од форумов.

Додека не го договориме датумот со Трансфузиологија, темава оди под клуч.

Искрено ваш,
Acid / @MLazarevski

П.С:
Ова не ме прави поделена личност, туку личност со профили на две различни платформи за комуникација.
 
Последно уредено:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Префрлено од ЧДА во „Социјални мрежи“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom