ФОТО НАТПРЕВАР # 202 ,,УБАВА КУЌА,,

Статус
Затворена за нови мислења.

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 2304.jpg . Picture 2302.jpg . Picture 2303.jpg нема струја,ама има сателитска...горе...а
------------
sto ne e jasno, sekoe odenje vo Pusta Brezica,mora dolgo vreme da mi pomine okolu ovaa kuka.
Koj zivot bil tuka,
(mi crkna telefonot pa aj vaka so kopi nekoja moja slika.)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.845
Picture 2304.jpg.Picture 2302.jpg.Picture 2303.jpgнема струја,ама има сателитска...горе...а
------------
sto ne e jasno, sekoe odenje vo Pusta Brezica,mora dolgo vreme da mi pomine okolu ovaa kuka.
Koj zivot bil tuka,
(mi crkna telefonot pa aj vaka so kopi nekoja moja slika.)
И јас повеќе пати сум ја сликал таа куќа. Убава куќа не мора да е скапа, туку, колку се среќни луѓето во неа. Кога би можеле куќите да зборуваат...
Во секој случај Анчо, честитам на идејата и храброста што ја објави куќата овде. Јас моја слика од куќава ќе постирам во друга прилика
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Мојата убава куќа ми е во мислите, не ми е сликната ... :(
Се разбарав по фолдери да не случајно ја имам на фотографија, ама не најдов ништо
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.236
Расликај се сегa да видат Скопјани какви куќи прават браќава низ Кичево и околината :)
У Зајас, коа одиш према Кичево од десна страна после споменикот на учк односно гробиштата или што и да е тоа, има една кафеава куќа, со спуштени кровчиња со ситни детали. Ја боље куќа неам видено, точно каква што сакам, мала а голема. Ако некогаш соберам пари да праам куќа 100% ќе отидам таму да му го побарам нацртот на газдата. :D

Се извинувам на офтопик, иако не е лошо ако некој поминува од таму да ми ја слика. :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
И јас повеќе пати сум ја сликал таа куќа. Убава куќа не мора да е скапа, туку, колку се среќни луѓето во неа. Кога би можеле куќите да зборуваат...
Во секој случај Анчо, честитам на идејата и храброста што ја објави куќата овде. Јас моја слика од куќава ќе постирам во друга прилика
ova e samo edniot del od kukata, so dve skalila za gore.
Dali moze da ja zamislis vo poln ZIVOT vo 50ite-60ite godini od minatiot vek.
Koj ubavini,dole stokata,zivina po dvorot, deca polno RADOSNI vo O......
a sega napusteno,ama se piknale vo Pripor vo 400 m kv.
Odamna e napustena izgleda,ne vidov bandera za struja vo blizina.
@Matthias и @Anco

една слика само треба, одберете која :)
ne mozam,ne znam da kopiram samo edna slika,neka bide prvata.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.744
У Зајас, коа одиш према Кичево од десна страна после споменикот на учк односно гробиштата или што и да е тоа, има една кафеава куќа, со спуштени кровчиња со ситни детали. Ја боље куќа неам видено, точно каква што сакам, мала а голема. Ако некогаш соберам пари да праам куќа 100% ќе отидам таму да му го побарам нацртот на газдата. :D

Се извинувам на офтопик, иако не е лошо ако некој поминува од таму да ми ја слика. :D
Barem vo Zajas jmam mnogu prijateli....kazi, ke go najdime i čovekot, ako treba i arhitektot
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сигурно некој швајцарски стил.

И во она селото пред Вевчани има убави куќи.
Има и глупи како една на која целата фасада со ситни парчиња огледало.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom