ФОН, Европски или Американски колеџ?

  • Креатор на темата Гучи
  • Време на започнување

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Предавањата на Македонски се?
Не, сите предмети се на англиски. На почеток на прва имате тестирање за да се одреди на кое ниво ти е англискиот. Мада и тоа нема врска пошо брајчата се со 3то ниво од 5(академско) и пак си шибаат :)
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
После неуспешната кампања на државниов факс, поточно Електро планирам да се запишам на приватен. Значи сакам да студирам информатика (најверојатно мрежи, зошо не ми иде баш програмирање :D), и сакам да ме посочите кој од овие е "најдобар" условно кажано.
Од годинава ќе можеш да се запишеш на Меѓународниот Славјански Институт во Св.Николе на Факултетот за информатика http://slavinst.edu.mk/studii/dodiplomski-studii/fak-za-informatika.html на смеровите Компјутерски системи и мрежи и Софтверски технологии
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
ФОН има и домашна и странска акредитација, а во едно има договори со нај познати фирми и компании во Р.Македонија, а имаат и многу договори со други универзитети од ЕУ и САД..

http://www.fon.edu.mk/ Влези и прелистај малку, а не да веруваш од типот на тие муабети ФОН е така Фон е вака...

Од приватните само ФОН и Штуловиот универизтет се донекаде како што треба..

А другите не би препорачал, посебно пак дисперзираните студии од државните, не се знае тука кој предава а кој не, а и мислам дека не се сите факултети акредитирани..
Извини можеш да ми кажеш нешто повеќе за ФОН во смисла дали може да се добие стипендија за постдипломски и колку идат цените за пријавување колоквиум и такви ствари :)
 
Член од
12 јануари 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Извини можеш да ми кажеш нешто повеќе за ФОН во смисла дали може да се добие стипендија за постдипломски и колку идат цените за пријавување колоквиум и такви ствари :)
Здраво, истото прашање и мене ме интересираше, бидејќи планирам да се запишам на Фон или на Европски, највеќе поради административните малтретирања и неорганизираноста во државните.. Дали имаш некој одговор во врска со понатамошното студирање на постдипломски во странство и признавање на дипломата во странство?
Ти Благодарам,
Срдечен Поздрав.[DOUBLEPOST=1560975641][/DOUBLEPOST]
Јас бев,и сега магистрирам во Словенија, а околу тие муабети, не верувај, тие се простачки рекла кази, во денешно време барем имаш интернет, влези и види какви договори има ФОН, а какви ЕУРМ:?? Имаш еден куп опции да ги разлгедаш работите, а не да веруваш од ракав муабети/
Здраво, знам дека е застарена темава... но бидејќи планирам да се запишам на Фон или на Европски, највеќе поради административните малтретирања и неорганизираноста во државните.. Баш ме интересираше дали после дипломирањето би можел да продолжам со понатамошното студирање на постдипломски во странство и признавање на дипломата во странство?
Ти Благодарам,
Срдечен Поздрав.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Сакам да прашам дали имате некое искуство или мислење да споделите за Архитектура на ФОН ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom