ФИФА - од следната сезона се менува дел од правилото за офсајдот

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Јас да можам, одма би го поништил целосно тоа правило 'офсајд'. Најглупа работа во фудбалот.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Јас да можам, одма би го поништил целосно тоа правило 'офсајд'. Најглупа работа во фудбалот.

И јас би го сторил тоа, најглупа работа во фудбалот е офсајдот, мислам дека е време да го тргнат целосно од фудбалот а не да променуваат правила.

П.С. Додека не објави ФИФА за ова не верувам никому. :icon_lol:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Да бе, треба да се укине офсајд. Треба да има три корни пенал. Аути исто треба да се укинат, нека стават ѕидови од страна, како во хокеј.
Ja znam za edna kafana "Ofsajd" se vika blizu katolichka. :DD Shala na strana, go upropastija cel fudbal ovie od FIFA. Ajde da smenime i pravila da nema auti, od strana da postavime kako barikadi i da se odbiva topkata...
Кај прочита дека нема да има офсајд?

Иначе сајтот не е нешто многу за верување. Ако се менуваше нешто ќе имаше најава за такво нешто пред неколку месеци.
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
ова му доаѓа исто ко во ракометот кога го укинаа корнерот - од денес веќе нема корнер. -а што правиме ако топката излезе одбиена од одбранбен играч? -е тогаш ќе има уфрлање од корнер. -ама нели е и тоа корнер? -не е, различно е:confused:
 
B

Blade Torch

Гостин
може и не е лошо целосно да се укине .
Предности:
-Ќе нема судиски грешки на полето ОФСАЈД :pos:
- Играчите ќе бидат повеќе расширени на теренот ( поинтересна игра)
- Голманите ќе немаат мир !!!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
WTF?
Ќе немало судиски грешки? Роботи ли ќе постават? Без офсајд нема да има фудбал не е интересно, дај доискажи се повеќе..
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Ja znam za edna kafana "Ofsajd" se vika blizu katolichka. :DD Shala na strana, go upropastija cel fudbal ovie od FIFA. Ajde da smenime i pravila da nema auti, od strana da postavime kako barikadi i da se odbiva topkata...
Во офсајд се ојт да се напрајш статива :icon_lol: .
 
B

Blade Torch

Гостин
WTF?
Ќе немало судиски грешки? Роботи ли ќе постават? Без офсајд нема да има фудбал не е интересно, дај доискажи се повеќе..
Нема да има грешки на полето ОФСАЈД , читај . Колку гола паднале по недосуден офсајд и колку титули се одлучиле заради овие грешки .
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
И јас не бев сигурен сношти многу за ова, па затоа го пишав онака, резервирано. Но, сајтот каков и да е (а не е мнгоу лош) не верувам дека од ништо би го напишале ова.

Мене повеќе ми личи на теоретизирање, запишување во фудбалските правила, на правило кое веќе во пракса постои. Но, ајде ќе видиме доколку не излезе нешто посериозно, изгледа некоја зафрканција ќе е :D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Замислете ја утакмицата без офсајд. Напаѓачот застанува као у мал фудбал на втора статива до голман. И ? Што понатака, ќе се растури целиот концепт како што би требало да се игра, кој е правен 100 години.
Во наредните 20 години не очекувајте да се укине ова. Тоа е огромна промена.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Да се укинел офсајдот бе:pos:
После може и двочекорот во кошарката да се укине, па во ракометот да не важи просторот од 6 метри за ништо, па после во хокејот место со пак да играат со јојо.
Не сте нормални бе мајке ми.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Море глупи луѓе еј.. Се дискутира за укинување на ПАСИВНИОТ офсајд, а не на офсајдот целосно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom