ФАВОРИТ или НЕО

Член од
5 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Пред купување на инвертер клима сум, и одлуката помеѓу фаворит и нео. И двете се 18ка со цена од 30 000. Па нешто искуство или мислење која би била подобра опција.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.096
Favorit klimite se rebrendirani ( proizvedeni vo TCL ) so RECHI kompresor dodeka NEO klimite se rebrendirani ( proizvedeni vo Gree ) NEO se so Gree kompresor taka da moj sovet najdobro od tie dva brendovi ti e NEO klimata
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
220
Поени од реакции
88
фаворит дефинитивно 10 години со фабричкиот фреон лади грее како луда ниту еднаш сервисирана досега нити чистена :eek: реално си кажувам
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.096
Имаш официјални информации за оваа?
Jas ti garantiram

Pojdi vo Tehnomarket ke vidis deka NEO klimite se rebrendirani Gree so vakvo dalecinsko

samo sto pisuva NEO na dalecinskoto

Dodeka pak Favorit klimite gi ima vo Alfi Tehnocentar i se so vakvo dalecinsko isto TCL

samo sto pisuva Favorit
Автоматски споено мислење:

фаворит дефинитивно 10 години со фабричкиот фреон лади грее како луда ниту еднаш сервисирана досега нити чистена :eek: реално си кажувам
Dali ti e inverter klimata ?
Stavi Sliki od klimata ( dalecinskoto ) da vidime tvojata klima kade e proizvedena ?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.547
Поени од реакции
1.190
Jas ti garantiram

Pojdi vo Tehnomarket ke vidis deka NEO klimite se rebrendirani Gree so vakvo dalecinsko

samo sto pisuva NEO na dalecinskoto

Dodeka pak Favorit klimite gi ima vo Alfi Tehnocentar i se so vakvo dalecinsko isto TCL

samo sto pisuva Favorit
Автоматски споено мислење:


Dali ti e inverter klimata ?
Stavi Sliki od klimata ( dalecinskoto ) da vidime tvojata klima kade e proizvedena ?
Украден е дизајнот за фаворит и грее баш нема ништо исто едната е од Кина едната е од Романија.
исто и ТЛЦ се во кина а НЕО е во тајван.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.684
Поени од реакции
1.096
Украден е дизајнот за фаворит и грее баш нема ништо исто едната е од Кина едната е од Романија.
исто и ТЛЦ се во кина а НЕО е во тајван.
Druze kakov Tajvan kakva Romanija TCL e kineski brend ( fabrika ) dodeka Favorit e kineski brend NO Favorit nema sopstveno proizvodstvo ( tuku rebrendira ) primer klimite na Favirit se kineski belata tehnika na favorit e proizvedena vo turska vo fabrikata Vestel vo turcija.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.830
Поени од реакции
1.834
Моја грешка .
Slusaj go najubajo , see tocno sto ti pisuva, favorit tie Tcl proizvoditel, a Neo e proizveden od Gree
Neo smart12(gree bora) imam jas ja koristam istata app gree+ za wi-fi povrzuvajne/rabota ..
dalecinskoto e isto kako sto ti pustil slika najubav samo pisuva neo, ima ifeel ima xFan , jonizator itn ...
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
10
Пред купување на инвертер клима сум, и одлуката помеѓу фаворит и нео. И двете се 18ка со цена од 30 000. Па нешто искуство или мислење која би била подобра опција.
Додади малку повеќе пари и купи бренд. Не купувај налепница
 

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
129
Поени од реакции
69
Ако сакаш за по ок пари тогаш vivax ги имаше аери и за 23000денари ако не се лажам на акција пред некое време
 
На врв Bottom