Уште еден "виртуоз" од фамилијата Стефановски

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.279
Поени од реакции
58.226
Уште еден виртуоз од фамилијата Стефановски, но овој пат не се работи за гитара, туку за баскет.

Јан Стефановски, синот на извонредниот македонски гитарист Влатко, е вистински глобтротер со кошаркарската топка, кому му успева да постигне кошеви од неверојатни позиции.

Тој својот талент го усовршувал на игралиштата во скопско Тафталиџе.
Доказ за тоа е и оваа видео снимка на која Јан ни ги демонстрира своите вештини со баскетот

Ова момче ги остави сите без зборови, па и мене... Погледнете :)


Да не ја полнам темава со видеа, отворете го истиот канал и таму ќе најдете уште атракции од Јан :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Браво за малиот. Шутирање со раце, нозе, безбол палки. Јас едвај достигам да шутнам од линијата за слободни...:oops:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
Хахаха добаааар, добааар. (y) Можеби е и изводливо со палка да дава такви кошеви, нема проблем.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.062
Поени од реакции
7.839
Со бејзбол палка ако маниш онака кошаркарска топка...хаахххаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom