Утре оглас за 400 полицајци, физичката кондиција предуслов

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.091
Поени од реакции
2.496
Психо тестот шо прашања поставуваат?
 
Член од
28 мај 2011
Мислења
4
Поени од реакции
2
Има некој пријавен на кој сеуште не му се јавиле да оди за проверка на физичкиве вежби?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.984
Поени од реакции
558
Од колку саат почнувавте?

Иначе мене на претходниот конкурс, на згибовите ми се деси тоа повторувањето :D
Јас се изморив рипајќи да се фатам за шипката, висока у пм :D па и телото ми се клатеше, па бројачот мораше да ми фати да ме стабилизира, и јас веќе почнав отежнато да дишам. Почнав, правам 5 правилни, и на 6 почнав да забушавам, и овој бројачов коа почна 6, 6, 6, а мене рацете ми трнат, у себе пцујам, се бодрам :icon_mrgr: и со тешка мука стигнав до 9 и паднав, ама добро па тој што водеше евиденција ме викна на страна и ми вика, добро бе не можеш 10 да направиш, му викам можам бе ама ми изброеја 3 неправилни, и ми пиша како 10 да сум направил, го поминав тој дел :)
А најинтересно ми беше, пред да почнеме со правење на згибови, сите нафурани разбилдани батки, ржат, лиги им течат како на куче пред јадење, а јас кускуле у споредба со нив, поспан си дремев зошто у 6 саат ни беа тогаш тестовите и ко за беља мене ме викнаа ба една шипка прв да правам, и како уз магла ми е уште, додека праев полурасоонет бев :D
И на крај таквите батчиња, испопаѓаа како крушки уште на згибови :)

И си заборавил да спомнеш на секоја вежба кај можеш да одмараш. На згибовите не сум сигурен дали можеше, на стомачните кога си во горна положба, ама жими кур што се одмара така, склековите додека ти се исправени рацете, а на трчањето не знам, зошто не стигнав до него :D

Во 9 требаше у касарна да бидеме, накај 11 може почнавме ..до кај 14-00 завршивме.


Иначе знам за лани, многу лош термин 6 сабајле..неможеш да се наспиеш ко човек, плус ако си од друг град треба уште у 4сабајле да станеш ..или воопшто да не легнуваш :D
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.580
Поени од реакции
2.583
поминав :свиркам:

18 згиба
70 стомачни
74 склека
13:21 трчање

Да не знае некој какви прашања се паѓаат на психичкиот тест, и есејот како треба да изгледа.
Си се квалификувал за ЕБР ти.

Стандарден психолошки тест и обичен најнормален есеј на тема од секојдневието или општо
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
поминав :свиркам:

18 згиба
70 стомачни
74 склека
13:21 трчање

Да не знае некој какви прашања се паѓаат на психичкиот тест, и есејот како треба да изгледа.
не ти треба нишо од ова ,ти треба само јак човек се друго не ти вреди па дури и да можеш да леташ нема да те примат.
Ако имаш човек и спремен си да фрлиш 4000 евричи и ретардиран да си и 154 висок влагаш од прва.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.231
Поени од реакции
1.743
не ти треба нишо од ова ,ти треба само јак човек се друго не ти вреди па дури и да можеш да леташ нема да те примат.
Ако имаш човек и спремен си да фрлиш 4000 евричи и ретардиран да си и 154 висок влагаш од прва.
Од искуство зборуваш или ?
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
746
Поени од реакции
853
поминав :свиркам:

18 згиба
70 стомачни
74 склека
13:21 трчање

Да не знае некој какви прашања се паѓаат на психичкиот тест, и есејот како треба да изгледа.
барај си човек да те стави батали тестови имаше другарче мое исто све пројдено не го викнаа истото ке ти кажам и мое искуство не иди ако немаш луѓе кои ке стојат позади тебе
 
Член од
13 јули 2012
Мислења
18
Поени од реакции
13
Дали некој има информација на која адреса може да се поднесе приговр во врска со конкурсов?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom