Утре оглас за 400 полицајци, физичката кондиција предуслов

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.442
А добро, знам дека кога почнуваш со работа (после завршувањето на обуката ) почнуваш да работиш со најнизок чин (полицаец приправник) ама на пример ако имам јас факултет исто ли ќе ме гледаат како оние што се со средно или ќе иам некои привилегии ( смена на подобро работно место, побрзо зимање/ напредување во чиновите итн) ... мислам јас знам дека е логично ако си со факултет да напредуваш побрзо од тие што се со средно ама сакам да знам дали побрзо ќе напредувам од нив и колку се вреднува мојот факултет во полицијата како државна институција со оглед на тоа дека учам историја ( а мислам дека можеби не е од нај јаките факултети што е можно да се учат во нашава држава ама не е ни од слабите значи може да се рече дека е солиден факултет, со оглед на тоа што во нашава држава е од оние факултети кои најмалку се учат би требало да ужива и висок рејтинг како самиот факултет така и студентите, мислам не оти сакам да се форсирам или нешто слично да се фалам ама реално доста малку студенти имало и во минатото и сега) а имам служено и војска и дали ако сакам да имам повисок чин во иднина ќе има многу разлика тоа што факултетот што го учам не е безбедност и финансиска контрола или криминалистика туку е историја ... поздрав ;) :D
Ако ти кажам на какво место има човек во МВР-полиција, со завршен факс историја, дечките од безбедност и криминалистика ќе им побеле косата :D Во договорот стои -Првите 5 години ти самиот не можеш да бараш унапредување. Пример, завршуваш факс и носиш дипломата и викаш јас сакам повисоко место. Тоа не може. Едино надредените ако приметат дека те бидува, па они да реагираат :)
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Ако ти кажам на какво место има човек во МВР-полиција, со завршен факс историја, дечките од безбедност и криминалистика ќе им побеле косата :D Во договорот стои -Првите 5 години ти самиот не можеш да бараш унапредување. Пример, завршуваш факс и носиш дипломата и викаш јас сакам повисоко место. Тоа не може. Едино надредените ако приметат дека те бидува, па они да реагираат :)
Па добро де кажи на какво место е тој со завршен факс историја :D ... (ако не е тајна)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
И да ги направат, ништо без врски.
Абе нека фаќа врски,аама барем нека направи минимум од тоа што се бара.

Јас ако не направам здравје Боже наредна година над нормата,односно не успеам да освојам 40 бода(максимум) не ни фаќам врски.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Некој да не знае какви прашања или има прашања што паѓаат на психо тестовите ?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Абе нека фаќа врски,аама барем нека направи минимум од тоа што се бара.

Јас ако не направам здравје Боже наредна година над нормата,односно не успеам да освојам 40 бода(максимум) не ни фаќам врски.
Ке има ли и 2015год нов конкурс за полицајци?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Kako trgnala rabota izgleda pola Makedonija ke se nabuta u policija, a drugata polovina samo ke plakja kazni.
:tapp::icon_lol:
еј што кажа сега смешки :D да,пола Македонија ќе сака да влезе,ама нема сите да влезат нормално
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Ми се свиѓа тоа што у насловов на темава, вистинскиот и најважниот предуслов, без кој може да се слика кандидатот, не е наведен.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.126
Поени од реакции
17.914
Ми се свиѓа тоа што у насловов на темава, вистинскиот и најважниот предуслов, без кој може да се слика кандидатот, не е наведен.
Тотално е утнат насловот, треба некој модератор да го промени.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
хахаха овие што не се влезени ја најдоа темата и сеа ке хејтаат



 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Сега ако е пријавувањето кога ќе биде тестирањето?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom