Утре оглас за 400 полицајци, физичката кондиција предуслов

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Sto se slucilo sega ?
па албанска држава кога албанец ке ти биде претпоставен поготово на мене како Србин пишан и Српско презиме што очекуваш ѓубрето покуша на згибови виде неможе на стомачни среќа кај друг бев на склекови тоа шиптарот ми брои 5 едно дигање виде и тука неможе па ме му се укажа шанса на трчање како на склекови у кратко раскажано
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
16
па албанска држава кога албанец ке ти биде претпоставен поготово на мене како Србин пишан и Српско презиме што очекуваш ѓубрето покуша на згибови виде неможе на стомачни среќа кај друг бев на склекови тоа шиптарот ми брои 5 едно дигање виде и тука неможе па ме му се укажа шанса на трчање како на склекови у кратко раскажано
Gnasi be. albanska drzava sme definitivno.
 
Член од
5 јули 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
А што слушам муабети дека ќе имало уште еден конкурс? :vozbud:
Има некој некоја информација плус за ова?
Абе овие планираат сите ко џандари да ги вработат или... :cautious:
А во врска со броењето како што знам јас некои ги јаделе бааги со неправилните а од други не виделе правилно изведена вежба...
Или секој со "среќата"... :нинџ:
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
А што слушам муабети дека ќе имало уште еден конкурс? :vozbud:
Има некој некоја информација плус за ова?
Абе овие планираат сите ко џандари да ги вработат или... :cautious:
А во врска со броењето како што знам јас некои ги јаделе бааги со неправилните а од други не виделе правилно изведена вежба...
Или секој со "среќата"... :нинџ:
Најверојатно, наредна година ќе има уште еден конкурс 300/400 ама тоа таму додека да заврши овој најверојатно пролет-лето 2014
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
А што слушам муабети дека ќе имало уште еден конкурс? :vozbud:
Има некој некоја информација плус за ова?
Абе овие планираат сите ко џандари да ги вработат или... :cautious:
А во врска со броењето како што знам јас некои ги јаделе бааги со неправилните а од други не виделе правилно изведена вежба...
Или секој со "среќата"... :нинџ:
Мора кредитот догодина да се враќа, и уште полицајци ќе вработуваат за да има кој да дели казни :)
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Знае ли некој дали пролет/лето ќе има уште еден конкурс ?
 
Член од
28 мај 2011
Мислења
4
Поени од реакции
2
До утре се психичките тестови. Не е се завршено :)

Психичките прегледи завршија оддамна, па потоа следеше интервју.
Од понеделникот почнаа да ги викаат за здраствен преглед...
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ова со здравствените прегледи проверена информација е или си начул??? Не сум слушнал некој од пријателите да бил повикан на интервју, а камоли за мед.прегледи. Ако има некој со проверена информација нека напише.
 
Член од
28 мај 2011
Мислења
4
Поени од реакции
2
Ова со здравствените прегледи проверена информација е или си начул??? Не сум слушнал некој од пријателите да бил повикан на интервју, а камоли за мед.прегледи. Ако има некој со проверена информација нека напише.

Јас бев пријавен на конкурсов и ти кажувам од лично искуство...На 12.12.13 не викнаа на психичко тестирање(вкупно бевме околу 1400 кандидати). На психичкото паднаа околу 400 и останавме 1000 за на интервју кое се спроведе на 19.12.13...
Од неделата навака почнаа да ги викаат на здраствен преглед тие што се влезени (ваљда). Вкупно викаат по 25 кандидати на ден од по 3 групи т.е 75 кандидати на ден и се врши во 3 различни болници.
Нека ме надополни некој ако има поише инфо...
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Сега ќе го папаат на физичка кондиција :D
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ова со здравствените прегледи проверена информација е или си начул??? Не сум слушнал некој од пријателите да бил повикан на интервју, а камоли за мед.прегледи. Ако има некој со проверена информација нека напише.


братко интервјуата поминаа уште пред 2 недели 1000% ти гарантирам, и да и медицинските почнаа од понеделникот.


Ги поминав физичките, го поминав и писмениот дел, бев и на интервју ...сега чекам да ми се јават за медицинските.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom