Успешни мажи и жени

Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Морате да се здобиете со репутација за да повторно му ја дадете на Спуќи. Е, само у вакви моменти ми е жал шо не сум еден администатор па да те закитам со печеснаес коцкици.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Nemozev da se vozdrzam a da ne mu dadam zelena reputacija.
Bravo Spooky, si me naezil!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мислев да не коментирам, да остане само со моја репутација, ама гледам сите тоа зборите па еве и јас да кажам дека закон муабет ни врза Спуки:cuc: .
Само ми е криво што нема веќе што да се каже на темава, а мислев ќе има доста:icon_lol:
Ејсид, искористи го некако текстот за насловна ... :wink:
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Е шо да каже човекот против ова?
Само една зелена да му залепи... :)
Плата од 200 евра а се троши по 500. Маѓионичари сме бре...
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
spooky напиша:
Ова прашање е малку незгодно, пошто критериумите за успех ни се разнишани и изместени до максимум, и успехот го мериме по имотот стекнат или по присуството во јавноста.

Лесно е да се биде „успешен” кога сите предуслови се обезбедени. Кога зад тебе стои голема фирма или партија. Кога си го стекнал сето потребно образование. Кога си во состојба да ги наведеш медиумите да пишуваат и зборуваат за тебе.

Која е за мене успешна жена? Жената што го чува син ми преку ден, која со 6.000 денари што ги добива од нас и пензија од 3.000 успева да си го одржи целото семејство, секојпат да бидат нахранети, чисти и убаво облечени и никаква потреба да не им недостасува. Денес тоа е еден од поголемите успеси, верувајте.

Успешни се и децата без родители, што успеале да си најдат чесна работа и да се обезбедат откако биле фрлени на улица кога наполниле 18 години, кои се пробиваат без никаков грб или заштита, без да се зафатат за никаков криминал, шверц, дрога... И тоа е успех.

Успешни се нашите учесници на Специјалната Олимпијада што се вратија закитени со медали, кои ги победија нивните хендикепи.

Има уште многу примери на такви успеси, ама ние ги гледаме само оние кои ни ги сервираат во некое ток-шоу или жолтиот печат. Треба малку да си ги смениме критериумите за успех.
kompletno se soglasuvam sekoja cest za postov alal da ti e, zatoa sto ova e vistinski uspeh, pa i ti si uspesen stom napisa vakvo nesto,ama uspesen od drug aspekt, od aspekt na pravilno razmisluvanje!!!uste ednas SEKOJA CEST
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
e i zaboraviv uspesni se site onie luge koi uspesno ja preborduvaat bolesta i nedozvoluvaat psihicki da se ubijat, uspehot e vo toa sto sami ke se izlecat
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Acid напиша:
Успешна жена во Македонија? Камелија Левенска. Не ми текнува на други...
Камелија Левенска? :pos: Не ја познавате најдобро изгледа... Ај да не зборам...
 
С

Сатори

Гостин
Успешна жена!

Мислам дека со насловот кажувам се...што е според вас:УСПЕШНА ЖЕНА?
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Хилари Клинтон. :) :)
Практично а She-male. Мажот и може вода да и носи. А дома најверојатно тоа и го прави. :)
 
Член од
30 август 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
Маргарет Тачер-железната дама,Кралицата Елизабета,колку мажи се под нејзина команда(за жал),Индира Ганди и многу други.Само незнам што сака да каже потикнувачот на темата.Успешна во кој смисол.За мене е успешна и онаа жена која родила три деца и ги извела на пат,куќата и била цакум пакум и згора на се да изгледа привлечно.Лесно е да бидеш успешен ако зад тебе стои цела машинерија,а твое е да бидеш само ,,коњ на парада,,.
 
С

Сатори

Гостин
Успешна жена

Сега имам време да објаснам убаво што сакав да потикнам и да кажам со темата.
За мене успешна жена е таа што со помош на својата сопствена сила и интелект постигнала успех на две полиња:
1.кариера
2.семјество
Жена која зад себе може да се пофали само со ред, работа и дисциплина за тоа што го постигнала и оставила зад себе!
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Sekoja uspesna zena kako i sekoj covek bi bil uspesen ako go istvari svojot son i ako go ima toa sto go saka
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
125
Поени од реакции
3
Успешна жена е таа што ќе успее да направи се што ќе испланира во животот, без да дозволи некои мажи да ја задржуваат назад и да и кажуваат дека треба дома секој ден јадење да им прави, наместо да биде на работа и да заработува пари.

Успешна жена е онаа која што ќе успее да најде маж што ќе ја сака и почитува и кој што во ниеден момент нема да се осети инфериорен на нејзиниот успех.


Успешен маж е оној што ќе најде таква жена. Ќе ја сака и чува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom