Успешни мажи и жени

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Што е за вас еден успешен маж или жена? Можат да се успешни во сите полиња или ако се во едно потфрлаат во другите? Се осеќа некој од вас за успешен? Може и примери од познати фаци, успешни во све, ако има такви:wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Успешен маж е оној кој што може да обезбеди толку многу, што жената не би можела да го потроши.

Успешна жена е онаа која ќе најде таков маж! :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61


Definitivno uspesna zena!
Oprah
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ептен ми се допадна начинот на кој што Мистичен објасни.
Се сложувам.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Успешна жена во Македонија? Камелија Левенска. Не ми текнува на други... Баталете ги квачките како Шеќеринска...

Успешен маж - Трифун Костовски.

Дефиниција за успешен маж - читај го Мистичен погоре.

Дефиниција за успешна жена - не се согласувам со Мистичен, се бара друга дефиниција. :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Acid напиша:
Дефиниција за успешна жена - не се согласувам со Мистичен, се бара друга дефиниција. :wink:
Друга дефиниција - жена која може да му го обезбеди тоа на мажот. Левенска е тука некаде, мислам дека ќе се квалификува! :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
StormAngel напиша:
Која е Камелија Левенска?
Една тетка од менаџерскиот тим на Мобимак, мислам дека ја води и фондацијата "Мобимак за Македонија".
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Успешна, ама и со стас...

Камелија Левенска е тетката од лево.


Фондација „Мобимак за Македонија”, уредник на „Клуб 360”, менаџер во Мобимак.
Една од идолите на kikiki најверојатно.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Мистичен не кради амерички финти :)
Успешен и маж и жена за мене се луѓе кои чекорат по стазата која ги исполнува, чини среќни, напредуваат во секој поглед во однос на она што себе си го зацртале дали ко кариера или битисување. Околу себе шират позитивна енергија, уживаат респект од оние околу себе, воедно и респектираат се пред себе. Луѓе кои чекорат напред и во искачувањето остануваат достојни на своите принципи и не само свои, туку оние генерално прифатени човекови доблести - обзир и осет за сите и се.
Успешните се секогаш чекор понапред од оние варени во истиот лонец со нив. Успехот го мерам на вагата респект и стас никогаш со пари и титули.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас сум успешен, а до мене чекори жена ми.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Ова прашање е малку незгодно, пошто критериумите за успех ни се разнишани и изместени до максимум, и успехот го мериме по имотот стекнат или по присуството во јавноста.

Лесно е да се биде „успешен” кога сите предуслови се обезбедени. Кога зад тебе стои голема фирма или партија. Кога си го стекнал сето потребно образование. Кога си во состојба да ги наведеш медиумите да пишуваат и зборуваат за тебе.

Која е за мене успешна жена? Жената што го чува син ми преку ден, која со 6.000 денари што ги добива од нас и пензија од 3.000 успева да си го одржи целото семејство, секојпат да бидат нахранети, чисти и убаво облечени и никаква потреба да не им недостасува. Денес тоа е еден од поголемите успеси, верувајте.

Успешни се и децата без родители, што успеале да си најдат чесна работа и да се обезбедат откако биле фрлени на улица кога наполниле 18 години, кои се пробиваат без никаков грб или заштита, без да се зафатат за никаков криминал, шверц, дрога... И тоа е успех.

Успешни се нашите учесници на Специјалната Олимпијада што се вратија закитени со медали, кои ги победија нивните хендикепи.

Има уште многу примери на такви успеси, ама ние ги гледаме само оние кои ни ги сервираат во некое ток-шоу или жолтиот печат. Треба малку да си ги смениме критериумите за успех.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Најдобро нешто што имам прочитано на овој форум икогаш.
Spooky :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom