Uspjeh

Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
ХБО Адриа спрема неколку проекти од домашна продукција, читај ЕксЈу, па во склоп на тоа беше одржан натпреварот HBO Adria First Draft, на кој прво место освои нашиот Марјан Алчевски од Скопје ( на натпреварот имало пријавени 447 драфтови за серии), чие сценарио ХБО Адриа се обврза да го спроведе во серија со минимум една сезона, освен Марјан беа одобрени уште две серии (или една не сум сигруен) кои конкурираа на тој натпревар. Серијата ќе има 6 епизоди. Еве краток опис од еден Хрватски портал, каде всушност и Марјан живее и твори. Серијата ќе се прикажува од 26ти декември ексклузивно на ХБО Адриа и ХБО Го.

Uspjeh” je višeslojna drama fokusirana na snažne likove. Troje potpunih neznanaca će povezati nesretan slijed događaja, kad pokušaju pomoći žrtvi nasilja. Kako se posljedice njihovih djela počinju uvlačiti u svaki aspekt njihovih života, ti obični ljudi s različitim životnim pričama odlučuju ponovno uspostaviti kontrolu nad svojim životima. Gorka je to oda gradu Zagrebu koja donosi mračan uvid u različite strukture današnjeg društva kroz životne priče običnih ljudi koje je isto to društvo gurnulo preko ruba. „Uspjeh“ je univerzalna, slojevita priča u kojoj kroz ljubav, posao, obitelj, odanost, nesigurnost i zločin istražujemo trenutno prevladavajuće osjećaje frustracije, bespomoćnosti i pasivnosti u svakodnevnom životu običnog čovjeka u regiji i šire.

 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Само мала исправка, датумот на премиерата е поместен и сите епизоди ќе бидат достапни за бинџ на 6ти јануари на ХБО ГО, а од тогаш ќе се емитуваат и на ХБО каналот на неделна база.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ја гледав првата епизода пред некој саат.

Не е лоша серијата.
I'll stick with it.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Јас ја гледав првата епизода и некако се набрзина, немаш време да се запознаеш подобро со ликовите и одма после некоја минутка поминато почнува со тепачки, со голотија.

Јас сум љубител на серии и филмови од регионов (Србија, Хрватска, Босна, Црна Гора, Македонија) но ова некако чудно ми беше. Но секако ќе гледам да и дадам шанса уште некоја епизода па ако не ми се допадне ќе и ставам крај на гледањето.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
530
Поени од реакции
318
Јас ја гледав првата епизода и некако се набрзина, немаш време да се запознаеш подобро со ликовите и одма после некоја минутка поминато почнува со тепачки, со голотија.

Јас сум љубител на серии и филмови од регионов (Србија, Хрватска, Босна, Црна Гора, Македонија) но ова некако чудно ми беше. Но секако ќе гледам да и дадам шанса уште некоја епизода па ако не ми се допадне ќе и ставам крај на гледањето.
Jas ja izgledav cela na hbo go,ne e losa,toplo ti preporacuem da ja gledas Besa,srpska e,3 epizodi do sea,podobra e of Uspeh

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Одлична е серијата, освен првата која беше на YouTube пуштена, другите 5 ги изгледав наеднаш. Одлична глума, сценарио, стварно многу добар производ од Балканот.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Одлична е серијата, освен првата која беше на YouTube пуштена, другите 5 ги изгледав наеднаш. Одлична глума, сценарио, стварно многу добар производ од Балканот.
Ја изгледав првата, направив пауза од 4-5 дена и останатите 5 ги изгледав во една вечер.
Стварно е топ серијата.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што се работи во серијата во кратки црти?
Има ли нешто во Македонија снимено или некои наши актери во серијата?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Што се работи во серијата во кратки црти?
Има ли нешто во Македонија снимено или некои наши актери во серијата?
Името на сценаристот е македонско, ама не сум сигурен дека е од Македонија.

Во кратки црти, тотално на прва неповрзани ликови случајно ќе се најдат во исто време и ќе бидат вмешани во убиство на син на некој мафијаш. Ќе се покриваат едни со други од полиција и од таткото на убиениот, а во меѓувреме сфаќаат дека се поврзани на многу други начини.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
И мислам режисерот е тој што беше на Ничија земја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom