Уругвај - Германија|Меч за трето место| 10.07.2010 |

Кој ќе го освои третото место?


  • Вкупно гласачи
    19

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Според мене диего форлан е еден од најдобрите фудбалери, не само на СП, туку воопшто! Изигра фантастично и во лигата на евтопа, со двата гола во финалето, и ја понесе одговорноста во репрезентацијата на уругвај, и мислам дека стигнаа подалеку отколку што очекуваа
 
M

Mario Gómez

Гостин
Хахахах добро е што ти не си селектор.Па Кислинг погледни каков придонес имаше за Леверкузен во минатава сезона.Типот е на место.Троховски исто така заслужува место на селекцијата па мислам дека и Бади.Сепак тој игра во Баерн иако е многу млад. Единствено за Гомез делумно се сложувам со тебе,за се друго -НЕ!!!
И Гомез и Кислинг беа(се) одлични стрелци во бундеслигата, но се многу слаби во репрезентација, како да се баксузи.

Германија врие со таленти на голманската позиција, одбраната, дефанзивниот среден ред, офанзивниот среден ред, но откога Клосе ќе се повлече појма си немам кој ќе биде првиот напаѓач во репрезентацијата. А и нема некој класичен убоит шпиц што доаѓа од младинските категории. Ја би го задржал Клосе до наредното европско.

Голмани: Нојер, Адлер, Визе.

Одбрана: Лам, Фридрих, Mats Hummels, Benedikt Höwedes, Jerome Boateng, Gonzalo Castro, Marcel Jansen.

Дефанзивен среден ред:
Швајнштајгер, Кедира, Симон Ролфес, Lars Bender, Sven Bender.

Oфанзивен среден ред: Месут Озил, Томас Милер, Марко Марин, Тони Крос, Лукас Подолски, Marko Reus, Kevin Groskreutz.

Напаѓачи: Мирослав Клосе, Какау......


Во зависност од игрите: За место би конкурирале и: Марио Гетце( најдобриот u-18 играч на светот) и Флориан Тринкс.

*новите играчи се со линкови од википедија.
 
В

Вори

Гостин
И бронза за Германија!
На минатите првенства никогаш не сум бил за швабиве,дури ми биле и одвратни.
Ова СП не беше така.
Заедно со Англија ми беа главни фаворити.
Поради младите играчи,тимската игра,страшната дисциплина,одличниот менталитет,германциве ми оставија силе впечаток.
После секоја нивна утакмица бев воодушевен,независно од тоа дали победуваа или губеа.
Да ги торпедираш Англија и Аргентина со вкупна гол разлика од 8-1,исто така да ја тепаш незгодната Гана со 1-0,и Австралија со 4-0,не е мала работа.
Можеби Шпанија ги надигра во полуфиналето,но искрени да бидеме Германија на цело светско беше за класа појака од неа.

Тоа е тоа во глобала,за мене морален победник на ова светско е Германија,а победник кој ќе се закити со златото ќе видиме вечерва.Се надевам Холандија.
Кедира,Ноер,Озил,Марин,Крос,Милер,Боатенг,Аого,засилени од искусните Швајни и Лам,наредно натпреварување мислам дека ќе стигнат до завршницата и ќе освојат златото.
Дефинитивно генерација која ветува,генерација која направи разлика на ова светско.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И бронза за Германија!
На минатите првенства никогаш не сум бил за швабиве,дури ми биле и одвратни.
Ова СП не беше така.
Заедно со Англија ми беа главни фаворити.
Поради младите играчи,тимската игра,страшната дисциплина,одличниот менталитет,германциве ми оставија силе впечаток.
После секоја нивна утакмица бев воодушевен,независно од тоа дали победуваа или губеа.
Да ги торпедираш Англија и Аргентина со вкупна гол разлика од 8-1,исто така да ја тепаш незгодната Гана со 1-0,и Австралија со 4-0,не е мала работа.
Можеби Шпанија ги надигра во полуфиналето,но искрени да бидеме Германија на цело светско беше за класа појака од неа.

Тоа е тоа во глобала,за мене морален победник на ова светско е Германија,а победник кој ќе се закити со златото ќе видиме вечерва.Се надевам Холандија.
Кедира,Ноер,Озил,Марин,Крос,Милер,Боатенг,Аого,засилени од искусните Швајни и Лам,наредно натпреварување мислам дека ќе стигнат до завршницата и ќе освојат златото.
Дефинитивно генерација која ветува,генерација која направи разлика на ова светско.
Не се бламирај те молам.Да беше подобра ако не нешто друго ќе направеше некоја асална шанса против нив а не брани се како пи*ка цел натпревар.А за вториов болд во завршницата ќе бидат,зашто одсекогаш биле јаки на големите натпреварувања а за златото мало морген.
 
В

Вори

Гостин
Абе ут!
Реков во глобала беше Германија подобра,не реков дека во утакмицата со каталонија беа подобри.Само тогаш потфрлија.
За вториов болд,ќе се чудиш на наредно европско и светско првенство.

Ај сеа слободен си!
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Форлан,Снајдер,Милер и Виља имаат по 5 голови,кој ќе биде најдобар стрелец?Инаку стварно херои станаа Уругвај,алал да им е дечките,иако знаев дека имаат потенцијал за разлика од некои тука но дека толку добро првенство ќе изиграат не ми се веруваше.И прошлиот и овој ги изгубија несреќено но како играа со срце,со страст ќе бидат феноменално пречекани.Германија греота ќе беше ако го изгубеше и овој,вака ќе остане добрата слика што ја оставија со минатите игри.
neznam dali nekoj go pisal ova no do sea Muller,Forlan,Sneijder i Villa imaat po 5 gola e sea spored praviloto na fifa ako site ostanat so po pet gola t.e Sneijder i Villa vecer ne dadat gol togas Muller ke ja dobie zlatnata kopacka bidejki praviloto glasi dokolku 2 ili poveke igraci imaat isto golovi togas toj so poveke asistencii e zlatna kopacka ako i tuka ima 2 igraci so isti asistencii togas se glea koj pomalce minuti ima izigrano na svetskoto.Muller ima najveke asistencii od site duri 3 i ima najmalce minuti izigrano.

Istorisko ke bide dokolku Muller gi spoi dvete nagradi najdobar mlad igrac i najdobar strelec.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Не се бламирај те молам.Да беше подобра ако не нешто друго ќе направеше некоја асална шанса против нив а не брани се како пи*ка цел натпревар.А за вториов болд во завршницата ќе бидат,зашто одсекогаш биле јаки на големите натпреварувања а за златото мало морген.
Ај ако не кажи кој ке го освои златото на наредното светско, европско и така натаму..гледам знаеш се.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе ут!
Реков во глобала беше Германија подобра,не реков дека во утакмицата со каталонија беа подобри.Само тогаш потфрлија.
За вториов болд,ќе се чудиш на наредно европско и светско првенство.

Ај сеа слободен си!
Aбе глауч немора да ни објаснуваш те знаеме сите кој и што си.Германија била класа подобра,за да ги споредиш двете треба како прво и основно да го гледаш меѓусебниот дуел,а тој кажува дека Германија немаше 1% шанса за победа,топка неможеше да им одземе и се бранеше како пичка.Тоа го викаш класа подобра.

--- надополнето ---

Ај ако не кажи кој ке го освои златото на наредното светско, европско и така натаму..гледам знаеш се.
Шпанија!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Неможам да ти тврдам ништо нит ти можеш,времето ќе покаже се,ама и пред 1 месец вака викавте.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
^ Неможам да ти тврдам ништо нит ти можеш,времето ќе покаже се,ама и пред 1 месец вака викавте.
Што сме викале? За мене Шпанија беше главен фаворит за освојување..Ама кога видов како играат...јебига си се провлекоа до финале и сега ваљда и ќе победат..
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Aбе глауч немора да ни објаснуваш те знаеме сите кој и што си.Германија била класа подобра,за да ги споредиш двете треба како прво и основно да го гледаш меѓусебниот дуел,а тој кажува дека Германија немаше 1% шанса за победа,топка неможеше да им одземе и се бранеше како пичка.Тоа го викаш класа подобра.

--- надополнето ---

Шпанија!

Aj idi leci se ....
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ ОООоооо ботче кај беше досега,од среда 22.20 те немаше по форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom