Уредување на дом - Идеи и контакти од мајстори

zidenkrevet.mk

zidenkrevet.mk
Член од
6 август 2013
Мислења
10
Поени од реакции
8
Топ. Кач паре?
Vo zavisnost od dezenot na iverkata cenite pocnuvaat za edinecen vertikalen od 19900 denari so vklucen od Feder bau dusek 200x90 standarden so zicano jadro i visina 20 cm boi i dezen na iverka po izbor,horinzotalen (poznat kako pikolino) 21900 denari isto taka so vklucen dusek od Feder bau 200x90 visina 20 cm i bracen vertikalen 28900 denari so vklucen dusek 200x160 visina 20 cm ,povelete vo nasiot izlozben salon vo TC Bunjakovec na prviot sprat nad stopanska banka od 10:30 do 18:30 od ponedelnik do petok ili posetete ja nasata facebook i web strana zidenkrevet.mk
pozdrav
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Vo zavisnost od dezenot na iverkata cenite pocnuvaat za edinecen vertikalen od 19900 denari so vklucen od Feder bau dusek 200x90 standarden so zicano jadro i visina 20 cm boi i dezen na iverka po izbor,horinzotalen (poznat kako pikolino) 21900 denari isto taka so vklucen dusek od Feder bau 200x90 visina 20 cm i bracen vertikalen 28900 denari so vklucen dusek 200x160 visina 20 cm ,povelete vo nasiot izlozben salon vo TC Bunjakovec na prviot sprat nad stopanska banka od 10:30 do 18:30 od ponedelnik do petok ili posetete ja nasata facebook i web strana zidenkrevet.mk
pozdrav
Само креветот или со се шкаф е ценава за брачен?
 

zidenkrevet.mk

zidenkrevet.mk
Член од
6 август 2013
Мислења
10
Поени од реакции
8
Само креветот или со се шкаф е ценава за брачен?
Site ceni se samo za krevetot so vklucen dusek,ostanatoto se dodatni elementi vo zavisnost od vasite potrebi(so polici,bez polici,fioki,vraticki itn..) i ne se vkluceni vo osnovnata cena
pozz
--- надополнето: 6 август 2013 во 21:41 ---
Site ceni se samo za krevetot so vklucen dusek,ostanatoto se dodatni elementi vo zavisnost od vasite potrebi(so polici,bez polici,fioki,vraticki itn..) i ne se vkluceni vo osnovnata cena
pozz
eve eden korisen link http://www.akron.com.mk/Производ/12/КРЕВЕТ-СОФА-СИМБА
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Site ceni se samo za krevetot so vklucen dusek,ostanatoto se dodatni elementi vo zavisnost od vasite potrebi(so polici,bez polici,fioki,vraticki itn..) i ne se vkluceni vo osnovnata cena
pozz
Софата за седење што е, тоа иде во оваа цена или не? ако не иде колку кошто плус тој додаток со душеците.
--- надополнето: 28 август 2013 во 13:30 ---
http://www.bonbon.co.uk/clei/doc.htm

има ли некаде во Скопјево вакво нешто ?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Препораќуем да си напраите тамблр и да си сабскрајбнете блог за интериер и да си скролате сличиња чисто онака за инспирација и интересни апликативни солуции <3
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Може ли некој да ми предложи и даде препорака за купување на ламинат во Скопје?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Дали може некој да ми каже каде има столни ламби за во спална? И дали постојат бежични?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Може ли некој да ми предложи и даде препорака за купување на ламинат во Скопје?
Ако мене ме прашуваш, подобро стави паркет одколку ламинат.................. иначе можеш да купиш од Ројал инвест :)

Дали може некој да ми каже каде има столни ламби за во спална? И дали постојат бежични?
За безжични незнам, а за столни лампи барај во Бриколаж:)



 
Член од
2 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми препорача добар и мајстор за местење преградни ѕидови од Knauf, што наплаќа реално? Се работи за мала површина, но треба да се стави и врата и уште некои работи. Фала однапред!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дали може некој да ми препорача добар и мајстор за местење преградни ѕидови од Knauf, што наплаќа реално? Се работи за мала површина, но треба да се стави и врата и уште некои работи. Фала однапред!
Оу, незнам која е цената на работа со гипс картон во Ројал инвест, фирма се, но можеш да ги контактираш, да прашаш...... еве слики како местат гипс картон:)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Интересни работи а и примамливи цени има во фирмава, фала за информацииве.
Гледам некој ламинат со еден клик, досега имам монтирано на 2-3 места со класични 2 клика, овој со еден клик е многу побрз и полесен начин, само зависи колку пари е квадрат(ги контактирав па ќе видам).
И на градежни материјали имаат доста ниски цени во споредба со цените кај нас во Куманово, пример монта е од 26-28ден, ферт греда 120-140ден метар, во фирмава монта 22,5ден, ферт греда 105ден.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
Не знаев каде точно да го поставам прашањево, па ако сум ја утнал темата, слободно поправете ме: како може дрво да ја изгуби кафеавата нијанса? Дали постои некаков лак со кој комплетно би се изгубила кафеавата боја на дрвото, и истото би станало бело, но текстурата, односно шарите на дрво да останат?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
Не знаев каде точно да го поставам прашањево, па ако сум ја утнал темата, слободно поправете ме: како може дрво да ја изгуби кафеавата нијанса? Дали постои некаков лак со кој комплетно би се изгубила кафеавата боја на дрвото, и истото би станало бело, но текстурата, односно шарите на дрво да останат?
дрвото се шлајфа со сосијат, па се премачкува со безбоен лак. Ова е за да му остане природната боја плус заштита од штетници. Паркетот првен се мести па се шлајфа па се лакира. За вертикални греди или греди кои не се на под, треба пред да се монтираат да се исшлајфаат и лакираат, а ако се монирани без тоа, гадно си наебал.
Ама сепак има решение, за вертикални греди има едни посебни рачни апаратчиња за шлајфање, ама немам видено овде. Шлајфање е иста постапка како шмирглање, барем според мене.
Еве за вакви рачни машинчиња велев:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.628
Поени од реакции
33.182
дрвото се шлајфа со сосијат, па се премачкува со безбоен лак. Ова е за да му остане природната боја плус заштита од штетници. Паркетот првен се мести па се шлајфа па се лакира. За вертикални греди или греди кои не се на под, треба пред да се монтираат да се исшлајфаат и лакираат, а ако се монирани без тоа, гадно си наебал.
Ама сепак има решение, за вертикални греди има едни посебни рачни апаратчиња за шлајфање, ама немам видено овде. Шлајфање е иста постапка како шмирглање, барем според мене.
Еве за вакви рачни машинчиња велев:
Не не, не се разбравме очигледно. Мене ме интересира не со што се премачкува за да ја задржи природната боја, туку за да ја изгуби. Значи не сакам дрвото да има кафеава или жолтеникава нијанса, туку да биде бело. И не се работи за под, туку за скалила. Не се ни порачани се уште, само металната конструкција е готова, прашувам за да знам како е правилно. Значи: прво се шлајфуваат и лакираат а одпосле се монтираат или? И многу важно: постои ли начин како да ги направам да бидат бели, а сепак да не го изгубат изгледот на дрво?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom