Уредување на дом - Идеи и контакти од мајстори

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Каде се печатени фолиите?
Тие се од Загреб, па веројатно таму се печатени :)

Еве идеја за сандачето за чевли.

Пред

549267_10151450060529438_1697863954_n.jpg

535443_10151450060554438_1961456287_n.jpg

Потоа :)

525201_10151450060749438_1209397381_n.jpg

385772_10151450061034438_975826975_n.jpg
--- надополнето: 11 март 2013 во 11:51 ---
А еве како го преуредиле претсобјето ...

Вака било пред....
prije.jpg

А вака изгледа после ...

poslije.jpg

poslije1.jpg

poslije2.jpg

Сликите што ги закачив се земени од фб, а овде може да прочитате како одело преуреувањето на кујната и на станот воопшто :)

http://www.tportal.hr/lifestyle/obiteljidom/243173/Kako-preurediti-kuhinju-za-svega-2-000-kuna.html#.UT26wjfmvDc
 
L

Luki Junior

Гостин
Офф Топик....

Мен ме интересира шо праа тај сандак за муниција у стано.. :D:D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Офф Топик....

Мен ме интересира шо праа тај сандак за муниција у стано.. :D:D
Иии, тета, глеаш ентер , ескејп , црно-бело, стрипове, вамо тмао, тово оно, ти за санд’ко се фаќаш одма.
Ке сака да ја прашаш Лолка Смолка :) Така се вика цурката и праве накит, па ја следам на фб :)
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Aj mala pomos....Na crno-siva garnitura za sedenje...masickata e crna isto I komodata za dvd i televizorot so kakvi boi da idam po zidovite...vo plan mi e sinata I nekoja vtora ama ne sum odlucil pa po nekoj predlog nema loso da dojde..... :)
 
Член од
27 март 2013
Мислења
5
Поени од реакции
1
zdravoo luge... mi treba vasa pomos samo sto konkurirav vo edna firma za rabota direktorot mi dade zadaca na internet da najdam bilo kakvi primeri se e prifatlio za nivnata firma potrebni mi se nekoi stranici od ovaa oblast ureduvanje na domot na kreativen i inovativen nacin... znaci moja zadaca e jas da mu najdam stranici od firmi so koi oj ponataka ke moze da sklucuva dogovori. jas ne poznavam nitu edna takva firma... mi dade nekolku primeri vo koj oblasti treba da baram ama jas poima nemam posto ne sum na taa struka a se boram za rabotno mesto ve molam za pomos za dodeka da se uhodam a ona sto treba da go baram treba da bide slicno na negovite primeri kako sto kaza toj primer za edna inovativna pravosmukalka koja ne brmci koja ne stvara prasini i nema vleckanje niz sobi tuku e vgradena vo zid od sobata i po potreba ja vadis i ja vrakas na mesto a gubreto odi preku vgradena cevka.. mi dade i primer za led diodi sijalicki koj se stedlivi ne trosat tolku elektricna energija i koj veke gi uvezol vo nasava makedonija i gi pustil vo upotreba. znaci mi trebaat nekoi stranici na makedonski srpski angliski pa makar i germanski na koi jas ke mojdam nesto koe toj ke moze da go uveze ovde i da se pusti vo upotreba... ve molam ako nekoj znae takva stranica da mi pomognete vi blagodaram odnapred.....
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
zdravoo luge... mi treba vasa pomos samo sto konkurirav vo edna firma za rabota direktorot mi dade zadaca na internet da najdam bilo kakvi primeri se e prifatlio za nivnata firma potrebni mi se nekoi stranici od ovaa oblast ureduvanje na domot na kreativen i inovativen nacin... znaci moja zadaca e jas da mu najdam stranici od firmi so koi oj ponataka ke moze da sklucuva dogovori. jas ne poznavam nitu edna takva firma... mi dade nekolku primeri vo koj oblasti treba da baram ama jas poima nemam posto ne sum na taa struka a se boram za rabotno mesto ve molam za pomos za dodeka da se uhodam a ona sto treba da go baram treba da bide slicno na negovite primeri kako sto kaza toj primer za edna inovativna pravosmukalka koja ne brmci koja ne stvara prasini i nema vleckanje niz sobi tuku e vgradena vo zid od sobata i po potreba ja vadis i ja vrakas na mesto a gubreto odi preku vgradena cevka.. mi dade i primer za led diodi sijalicki koj se stedlivi ne trosat tolku elektricna energija i koj veke gi uvezol vo nasava makedonija i gi pustil vo upotreba. znaci mi trebaat nekoi stranici na makedonski srpski angliski pa makar i germanski na koi jas ke mojdam nesto koe toj ke moze da go uveze ovde i da se pusti vo upotreba... ve molam ako nekoj znae takva stranica da mi pomognete vi blagodaram odnapred.....
druze ova sto vikas so pravosmukalkata licno sum videl vo edni apartmani sto gi ureduvavme vo skopje isto i za led diodite ali za na net neznam kaj mozes da najdes prasaj go GOOGLE :icon_mrgr: inace pravosmukalkata e zakon ali sigurno e dosta skapa
 
Член од
27 март 2013
Мислења
5
Поени од реакции
1
ABE BARAM NA GOOGL I STVARNO NE MOZAM DA NAJDAM NESTO SLICNO NEKOJ AKO GI ZNAE NEKA MI POKAZI MI TREBA SAMO NASOKA KAKO DA POBARAM NAJDOV NESTO AMA MALKU E
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Aj mala pomos....Na crno-siva garnitura za sedenje...masickata e crna isto I komodata za dvd i televizorot so kakvi boi da idam po zidovite...vo plan mi e sinata I nekoja vtora ama ne sum odlucil pa po nekoj predlog nema loso da dojde..... :)
Каква сина?
Многу внимателно со боите (од искуство кажувам), особено со интензивните бои.
Сиво и црно мене баш не ми одат со сино. Мислам дека може да ги избелиш во бела (која оди накај сивакаста), а после може да ставиш детали во јаки топли бои: црвена,жолта...
Еве еден линк, а ги има многу, прогуглај, чисто да добиеш инспирација.
http://www.apartmenttherapy.com/color-theory-101-making-complementary-colors-work-for-you-179143

Ќе видиш дека во најголемиот број случаи, убавината ја чинат деталите во јаки бои, или некое платно на ѕидот, кое ако не ти се допаѓа многу полесно можеш да го смениш, отколку да белиш пак.

Пак ќе повторам: внимателно со јаките бои. Една работа е да ви се допадне, друга работа е да видите како тоа изгледа на слика или во гугл скеч, а сосема трето е како тоа изгледа стварно.

Одберете си амбиент што ви се допаѓа и така направете си и дома. Најважно е да се чувствувате убаво, да се чувствувате дома. :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Aj mala pomos....Na crno-siva garnitura za sedenje...masickata e crna isto I komodata za dvd i televizorot so kakvi boi da idam po zidovite...vo plan mi e sinata I nekoja vtora ama ne sum odlucil pa po nekoj predlog nema loso da dojde..... :)



Јас би одел со основата да биде пурпурна боја со тоа што sидот каде што ти е хај фај комодата би го офарбал со најсветлата варијанта од пурпурната боја за да дојдат до израз црните елементи и телевизорот, додека останатите sидови би ги офарбал со малку потемна варијанта од истата пурпурна боја.

Во случај ако имаш доста дрвени работи работи дома и ти е домот уреден во таков стил тогаш можеш да ја направиш истата комбинација во земјини бои како кафено, црвеникава или пак зеленикава варијанта.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Некоја програма да ми предложите за уредување на дом она-она?
Неможам симс да инсталирам :D
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
ArchiCad16(јас од овој сум презадоволен), Better Homes and Gardens - Home Designer Suite 8, Chief Architect Premier X5 итн. Сите ги имаш за симнување од нет.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Дневна соба

пред

prije.jpg


Потоа poalije.jpg

poslije.jpg

Шаблонот за на ѕидот си го направиле сами :)
--- надополнето: 10 мај 2013 во 23:18 ---
Спална

Пред

prije.jpg



Потоа

poslije.jpg


poslije1.jpg
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom