Урда

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.681
Lele srci do sea ne sme si otkrile ova pa i jas jadam so piperki mjam mjam ke si mezkame jas i ti urdicka i ke se cunkame :vozbud: lap, by the way i edna cashka rakijcka :pos2:
да си ми при рака каква циганска би ти опалил за муабетов не си свесен :icon_lol:

on.јадам само во комбинација со праз месо јајца и слично, строго прежна , чиста јок.
 
П

Паган-др

Гостин
Јадам, али не многу. Кога има јадам, ама јас да одберам да јадам урда не. :)
 
M

MIL

Гостин
да си ми при рака каква циганска би ти опалил за муабетов не си свесен :icon_lol:

on.јадам само во комбинација со праз месо јајца и слично, строго прежна , чиста јок.
So e rabota ova volku zavidl'k so ima mene ne mi e jasno jadi si praz meso i jajca i mci guptin eden :duel:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
јадам урда само во месени работи а така да земам да си мацкам не ми е вкусна
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Mnogu retko, koa jadam burek(ednas vo godina) ili vo nekoi meseni raboti sto i prai baba mi.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Вака од фрижидер,никогаш ама баш никогаш не сум земала да јадам урда.
Иначе ако е внатре во бурекот и во сите останати месени работи,јадам ама пак не којзнае колку често.Не ми е баш највкусна...:)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Јадам да порано почесто сега не толку, особено ако е со лути пиперки урдата, а ја сакам и пржена со јајца
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
обожавам урда досега секоја што сум ја купила ми се допаднала и на рефус им избор, најмногу сум се задржала на кумановската онаа во кантици што се продава и урда со пиперки специфичен вкус има ама заразен!
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Ја јадам, најмногу таа со пиперчиња внатре што е, мислам дека е од Здравје радово не сум сигурна. И ја сакам мама сабајле за доручек кога ќе ми испржи урда со јајца и одозгора буовец :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Рикота сирење тоа што го продаваат во буњаковец на подземје до кам маркет е најдоброто нешто и најздраво што некогаш сум го пробал :)
 
D

dbt

Гостин
Гледам се продава по маркетите урда "Топ тан" нешто се вика мислам, грчка е демек алтернативна, растителна била. Дали некој има пробано и баш ме интересира како, од што би се правела растителна урда?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Гледам се продава по маркетите урда "Топ тан" нешто се вика мислам, грчка е демек алтернативна, растителна била. Дали некој има пробано и баш ме интересира како, од што би се правела растителна урда?
Бегај бе таму, сигурно е иста ко растителниот кашкавал - што по вкусот изгледа дека го прават од стари Hancock гуми :)

Него, да кажеше некој како се пржи урда со јајца? Ми се намисли тоа сега, баба ми редовно ми правеше, ама не знам рецепт :) Ако не кажете, на неа ќе и се јавам, не му се мислам многу :icon_mrgr:
 
Г

Гучи

Гостин
Бегај бе таму, сигурно е иста ко растителниот кашкавал - што по вкусот изгледа дека го прават од стари Hancock гуми :)

Него, да кажеше некој како се пржи урда со јајца? Ми се намисли тоа сега, баба ми редовно ми правеше, ама не знам рецепт :) Ако не кажете, на неа ќе и се јавам, не му се мислам многу :icon_mrgr:
Аман бе..сечеш пиперки на колкави сакаш парчиња, пржиш дур не омекнат и истураш јајца :) simple as dat :D
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Аман бе..сечеш пиперки на колкави сакаш парчиња, пржиш дур не омекнат и истураш јајца :) simple as dat :D
Абе, урдата кога се става? Тоа не ми е јасното? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom